مقالات

Report Server بروزرسانی شده Power BI ژانویه ۲۰۲۱

Report Server بروزرسانی شده Power BI ژانویه ۲۰۲۱

با این به روزرسانی ، اسلایدرهای بزرگنمایی بصری ، پیام انتشار سفارشی و ArcGIS برای پشتیبانی Power BI و سایر موارد به روز شده اند. برای دریافت جزئیات کامل به ادامه مطلب بروید.

برای دانلود Power BI Report Server کلیک کنید

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

در اینجا یک لیست کامل از به روز رسانی ها وجود دارد:

۱- گزارش نویسی

 • اعمال همه فیلترها اکنون به طور کلی در دسترس است
 • کشویی بزرگنمایی بصری
 • کنترل دقیق تر بر لغو گواهی برای بررسی ارتباطات وب
 • پنجره انتخاب اکنون در نمای طرح موبایل موجود است
 • ArcGIS برای پشتیبانی از Power BI
 • قالب فراداده اتصال جدید (پیش نمایش)
 • تغییرات پشتیبانی مرورگر
 • نماد محصول جدید

۲- اتصال داده

 • اتصال Hive LLAP به طور کلی در دسترس است
 • اتصالات جدید: Actian ، Anaplan ، Starburst Presto

۱- گزارش نویسی

اعمال همه فیلترها اکنون به طور کلی در دسترس است

ویژگی اعمال همه فیلترها اکنون به طور کلی در دسترس است.

به عنوان یک تازه کننده ، این ویژگی برای کمک به بهینه سازی صفحه فیلتر برای کاهش درخواست با استفاده از همه تغییرات فیلتر به طور همزمان فراهم شده است.

قبلاً دو گزینه برای نمایشگرهای فیلتر داشتید: فیلترهای اساسی را فوراً اعمال کنید (گزینه پیش فرض) یا یک دکمه اعمال به هر فیلتر اصلی اضافه کنید.

اولین گزینه برای استفاده فوری فیلتر اصلی برای کسانی که تعامل فوری را بر کاهش query ترجیح می دهند ایده آل است.

 گزینه دوم که یک دکمه اعمال به هر کارت فیلتر اضافه می کند ، در عوض برای کاهش درخواست بهینه شده است. با این حال ، هر بار که برای اعمال فیلتر نیاز داشتید ، به یک کلیک اضافی نیاز داشت.

در ماه مه ، پیش نمایشی از گزینه اعمال همه فیلترها منتشر شده که می توانید یک دکمه اعمال را به صفحه فیلتر اضافه کنید ، در اصل به شما و کاربران نهایی اجازه می دهد همه تغییرات فیلتر را به طور همزمان اعمال کنید.

 این قابلیت در صورتی مفید است که بخواهید زمان اعمال تغییرات فیلتر را به تعویق بیندازید ، بنابراین پس از آماده شدن برای اعمال هرگونه تغییر فیلتر در گزارش یا تصاویر فقط یک بار صبر کنید.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

توجه داشته باشید که می توانید این ویژگی را در سطح گزارش تنظیم کنید. با این حال ، این ویژگی به طور پیش فرض خاموش خواهد بود.

با رفتن به File> Options and settings> Options> Query reduction> Filters و انتخاب گزینه افزودن یک دکمه Apply واحد به صفحه فیلتر می توانید این گزینه را در Power BI Desktop روشن کنید تا تغییرات را یک باره اعمال کنید.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

به عنوان بخشی از این نسخه عمومی در دسترس ، چند مورد بهبود در استفاده ایجاد شده است :
 • اکنون می توانید رنگ پر کردن دکمه Apply را در برگه Filter در صفحه Format تغییر دهید:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

 • همچنین می توانید رنگ را در تم خود مشخص کنید:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

 • رفتار فیلتر پاک کردن بهبود بخشیده شده است. قبلاً ، اگر فیلتر پاک را میزدید، مانند سایر تغییرات فیلتر ، بلافاصله به جای موکول عمل می شد. اکنون ، وقتی آیکون Clear filter را زدید ، فقط وقتی دکمه Apply را در صفحه فیلتر بزنید ، فیلتر را پاک خواهید کرد.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

کشویی بزرگنمایی بصری

ما اکنون می توانید اسلایدرهای بزرگنمایی را به نمودارهای دکارتی خود اضافه کنید!

 اسلایدرهای بزرگنمایی به ایجاد کنندگان و مصرف کنندگان گزارش راهی آسان برای بررسی دامنه کمتری از داده ها در نمودار و بدون نیاز به استفاده از فیلتر می دهد.

علاوه بر این ، استفاده از لغزنده های بزرگنمایی بر اطلاعات متنی مانند خط روند محاسبه شده تأثیر نخواهد گذاشت.

برای استفاده از نوار لغزنده بزرگنمایی ، برای تنظیم ابعاد پنجره نمایش ، کافی است روی نقاط انتهایی کلیک کرده و بکشید.

کلیک کنید و نوار بین آنها را بکشید تا پنجره اطراف آن حرکت کند. در زیر نمونه ای از لغزنده های بزرگنمایی در عمل آورده شده است:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

می توانید در صفحه قالب بندی تصاویر پشتیبانی شده ، لغزنده های بزرگنمایی را در کارت آنها فعال کنید. همانند تصویر زیر ، چند گزینه دیگر نیز مشاهده خواهید کرد:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

ضامن های محور X و Y نوار لغزنده بزرگنمایی را برای هر محور فعال یا غیرفعال می کنند.

 ضامن برچسب های کشویی ردیف جدیدی از برچسب ها را در کنار نوار لغزنده نشان می دهد که طیف گسترده ای از داده ها را نشان می دهد ، و ضامن نوک ابزارهای کشویی باعث می شود که با کلیک و کشیدن هر نقطه انتهایی ، نوار راهنما ظاهر شود ، به این ترتیب ارزش انتخاب خود را هنگام کار با لغزنده.

هنگام بزرگداشت و انتشار گزارش ، حالت بزرگنمایی تصویری شما نیز ذخیره می شود.

 هنگامی که کاربران نهایی گزارش را باز می کنند ، نقاط نهایی نوار لغزنده بزرگنمایی به طور پیش فرض برای هر آنچه ذخیره کرده اید ، به شما امکان می دهد پنجره خاصی از داده را برجسته کنید در حالی که زمینه آن بلافاصله قابل دسترسی است.

لغزنده های بزرگنمایی برای نمودارهای نوار / ستون ، خط ، خط و ستون و نمودارها و پراکندگی فعال خواهند شد.

کنترل دقیق تر بر لغو گواهی برای بررسی ارتباطات وب

در نوامبر سال ۲۰۲۰ ، گواهی ارتباطات وب را در Power BI Desktop معرفی شده است.

این ویژگی را می توان با بررسی (یا برداشتن علامت) در “فعال کردن بررسی لغو گواهی” در پنجره امنیتی در کادر گفتگوی گزینه ها در Power BI Desktop فعال یا غیرفعال کرد.

از آن زمان به بعد ، بازخوردهای دریافت شده حاکی از اینکه شما باید کنترل دقیق تری روی لغو گواهی داشته باشید.

چک “پایه” گواهینامه هایی را قبول می کند که وضعیت ابطال آنها مشخص نیست ، به عنوان مثال به دلیل اینکه گواهی آن را مشخص نمی کند.

 این برای برخی از سازمانهایی که از سرورهای پروکسی شرکتی استفاده می کنند مهم است. در کنار آن هنوز می توانید چک ابطال را غیرفعال کنید یا آن را در حالت جامع فعال کنید ، که گواهی هایی با وضعیت لغو ناشناخته را نمی پذیرد.

به طور خلاصه:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

متأسفانه ، کادر تأیید ذکر شده قبلی همچنان در Power BI Desktop نشان داده می شود. هدف شرکت سازنده این است که در به روزرسانی بعدی Power BI Desktop را با سه گزینه ذکر شده در بالا هماهنگ شود.

برای استفاده از کنترل دقیق تر بدون نیاز به انتظار برای تغییر رابط کاربر ، لطفاً مقدار رجیستری DWORD زیر را تنظیم کنید: DisableCertificateRevocationCheck. شما باید این را در کلید رجیستری Power BI Desktop تنظیم کنید ، این بسته به پیکربندی سیستم شما HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Microsoft Power BI Desktop یا HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Microsoft Power BI Desktop است.

می توانید مقدار رجیستری را روی یکی از مقادیر زیر تنظیم کنید:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

با خیال راحت این تنظیم رجیستری را پیکربندی کنید تا از کنترل دقیق تر امروز بهره مند شوید.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

پنجره انتخاب اکنون در نمای طرح موبایل موجود است

با شروع این نسخه ، هنگامی که در حال ساخت طرح گزارش خود برای تلفن های همراه هستید ، می توانید پنجره انتخاب را باز کرده و ترتیب لایه بندی تصاویر را در صفحه مشاهده کنید.

 می توانید ترتیب لایه بندی را تغییر دهید تا تصاویر را در طرح موبایل به جلو یا عقب برسانید. این کار کار با تصاویری را که وقتی می خواهید ترتیب آنها را تغییر دهید ، آسان تر می کند (تغییر ترتیب تصاویر در صفحه انتخاب در نمای طرح موبایل ، فقط بر ترتیب آنها در طرح موبایل تأثیر می گذارد – ترتیب اصلی در طرح وب باقی می ماند همانطور که هست)

همچنین می توانید نشانه ای از وضعیت دید بصری را مشاهده کنید. اما توجه داشته باشید که نمی توانید وضعیت دید را در نمای چیدمان موبایل تغییر دهید – تصویر حالت دید خود را از طرح وب به ارث می برد.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

ArcGIS برای پشتیبانی از Power BI

از بسیاری از کاربران شنیده شده است که آنها دوست دارند بتوانند از ESG’s ArcGIS برای Power BI در ترکیب با Power BI Report Server استفاده کنند. خوب ، حالا شما می توانید!

برای شروع ، در Power BI Desktop for Report Server ، گزینه ها را باز کنید ، Security را انتخاب کنید و ArcGIS Maps for Power BI را فعال کنید:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

پس از شروع مجدد Power BI Desktop برای Report Server ArcGIS برای Power BI در پنجره Visualizations قابل مشاهده است:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

شما می توانید از ArcGIS برای Power BI در Power BI Desktop برای Report Server مانند آنچه در Power BI Desktop می توانید استفاده کنید. همان ملاحظات و محدودیت ها اعمال می شود.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

هنگام انتشار گزارشی که از ArcGIS برای Power BI برای گزارش سرور استفاده می کند ، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • کاربران هنگام ایجاد گزارش باید با یک حساب ArcGIS Enterprise وارد سیستم شوند
  • ArcGIS Enterprise باید نسخه ۱۰.۷.۱ یا بالاتر باشد
 • کاربر باید سرور ArcGIS Enterprise خود را پیکربندی کرده و برای Report Server قابل دسترسی باشد

اگر تمام این شرایط را برآورده نکنید ، پیام زیر نمایش داده می شود:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

سرپرستان می توانند از خط مشی گروهی برای غیرفعال کردن استفاده از ArcGIS برای Power BI استفاده کنند.

این همان خط مشی گروهی است که Power BI Desktop از آن استفاده می کند ، بنابراین اگر قبلاً آن را در Active Directory Power BI Desktop خود برای Report Server پیکربندی کرده اید ، خط مشی گروه را رعایت می کند.

 توجه داشته باشید که هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن استفاده از ArcGIS برای Power BI در خود Report Server وجود ندارد.

قالب فراداده اتصال جدید (پیش نمایش)

روش ذخیره سازی فراداده اتصال را در قالب پرونده .pbix در ماه اکتبر به روز شده است.

 این بخشی از سفر طولانی مدت برای دسترسی و ویرایش بیشتر پرونده ها .pbix از طریق برنامه است. با شروع این نسخه ، اعلان زیر را مشاهده می کنید که باعث می شود شما را به قالب پیشرفته ارتقا دهید:

Report Server بروزرسانی شده Power BI

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

لطفا به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • مجموعه داده های موجود حتی بدون بروزرسانی به کار خود ادامه می دهند. وقتی قالب پیشرفته به طور کلی در دسترس باشد ، آنها به روز می شوند.
 • Power BI Desktop for Report Serverیک مجموعه داده موجود را به صورت خودکار به قالب پیشرفته ارتقا می دهد. در صورتی که می خواهید به قالب قبلی برگردید ، لطفا گزارش های موجود را در Report Server با این نسخه به روز شده بازنویسی نکنید.
 • پیوستن به این پیش نمایش اختیاری است ، اگرچه ما شما را تشویق می کنیم آن را امتحان کنید و نظرات خود را به ما بدهید. هدف ما این است که قالب پیشرفته را به عنوان تنها گزینه در نسخه بعدی Report Server به طور کلی در دسترس قرار دهیم.

اگر می خواهید این پیش نمایش را به عنوان مدیر غیرفعال کنید ، مقدار DWORD زیر را در رجیستری ۰ قرار دهید: AllowV3Models in HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Microsoft Power BI Desktop SSRS یا HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Politics \ Microsoft \ Microsoft Power BI SSRS دسک تاپ

تغییرات پشتیبانی مرورگر

اگر از Edge Legacy یا Internet Explorer 11 استفاده می کنید ، وقت آن است که مرورگر خود را ارتقا دهید. مرورگر Edge Legacy از ابتدای ۳/۹/۲۱ و Internet Explorer 11 از ابتدای ۲۱/۸/۱۷ پشتیبانی نمی شود.

نماد محصول جدید

یک نماد محصول جدید داریم که به نفع طراحی جدید روان در همه محصولات مایکروسافت است تا ثبات نام تجاری و تجربه مدرن را ایجاد کند.

۲-اتصال داده

اتصال Hive LLAP به طور کلی در دسترس است

این اتصال هم قابلیت های Import و Direct Query را فراهم می کند و هم توانایی تعیین Thrift Transport Protocol را به عنوان “Standard” یا “HTTP” فراهم می کند.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

این اتصال دهنده را می توان در دسته دیگر گفتگوی دریافت داده دریافت کرد.

Report Server بروزرسانی شده Power BI

اتصالات جدید

Report Server بروزرسانی شده Power BI

Actian (بتا)

Actian Avalanche یک پلت فرم کاملاً مدیریت شده با یک انبار داده ترکیبی ابر است.

انبار داده های ابری از ابتدا برای ارائه عملکرد و مقیاس بالا در همه ابعاد – حجم داده ، کاربر همزمان و پیچیدگی پرس و جو – طراحی شده توسط موتور پایگاه داده بردار طراحی شده است.

با استفاده از اتصال ODBC و / یا JDBC ، کاربران Avalanche به راحتی می توانند Power BI را به یک انبار داده ابر متصل کنند. درباره Actian Avalanche بیشتر بدانید. شما می توانید این اتصال را در گروه پایگاه داده پیدا کنید.

برای بارگیری درایورهای سرویس گیرنده Avalanche ، لطفا از لینک زیر استفاده کنید: https://esd.actian.com/

Anaplan (آناپلان)

Anaplan Connector for Power BI یک اتصال بومی کاربر پسند برای Power BI است.

این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی داده ها و مدل های Anaplan خود را به Power BI متصل کنید تا با KPI ها و مارک خاص شما هماهنگ شود.

این اتصال به شما امکان می دهد اقدامات صادراتی ذخیره شده در مدل های Anaplan را مستقیماً در Power BI بارگیری کنید. درباره اتصال Anaplan برای Power BI بیشتر بدانید. این کانکتور را در دسته دیگر پیدا کنید.

Starburst Presto (بتا)

Starburst Data تجزیه و تحلیل شتاب داده را در مقیاس با PowerBI فراهم می کند.

 درایور Power BI DirectQuery می تواند برای اتصال Microsoft Power BI Desktop و Microsoft Power BI Service به Starburst Enterprise استفاده شود.

به کاربران امکان می دهد PowerBI را با توزیع Starburst Presto متصل کنند. این ترکیب به جای انتقال داده ها به Power BI برای پردازش ، پردازش کوئری را می تواند در Presto انجام دهد.

موتور جستجوی ANSI SQL MPP دسترسی سریع به حجم عظیمی از داده های پیچیده در منبع (تلفیقی یا فدراسیون) را فراهم می کند.

 PowerBI از آن نقطه واحد برای دسترسی به داده ها در هر نقطه استفاده می کند و کاربران را قادر می سازد داده ها را تجزیه و تحلیل کنند تا در زمان واقعی تصمیمات تجاری آگاهانه بگیرند.

 Starburst Enterprise شامل چندین کانکتور موازی با کارایی بالا با امنیت جهانی ، حافظه پنهان ، مقیاس گذاری خودکار ، بهینه ساز جستجوی مبتنی بر هزینه و پشتیبانی ۲۴ × ۷ از کارشناسان پرستو است.

درباره StarBurst Direct Query Driver for Power BI بیشتر بدانید. لطفاً این اتصال را در دسته دیگر پیدا کنید.

این ها همه برای انتشار Power BI Report Server در ژانویه ۲۰۲۱ است. امیدواریم که از این به روزرسانی ها برای این نسخه لذت برده باشید.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.


پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین