مقالات

وراثت Power BI برچسب های MIP از Azure

وراثت Power BI برچسب های MIP از Azure Synapse Analytics

 Power BI inheritance of MIP labels from Azure Synapse Analytics

وقتی شرکت ها از تحولات دیجیتالی خود استقبال می کنند و داده ها برای تجزیه و تحلیل در دسترس تر می شوند ، خطر اشتراک بیش از حد تصادفی یا سواستفاده از اطلاعات مهم در تجارت افزایش می یابد.

 پاسخ به سوالات مهمتر از هر زمان دیگری است: «اطلاعات حساس من کجاست؟ چه کسی می تواند به داده های حساس من دسترسی پیدا کند؟ چگونه می توانم محافظت از انتهای خود را برای جلوگیری از نشت داده های حساس خود بهبود بخشم؟ “

سال گذشته در دسترس بودن قابلیت های حفاظت از داده های Power BI ، تنها محصول BI که از برچسب های حساسیت محافظت اطلاعات مایکروسافت (MIP) استفاده می کند و روشی ساده برای طبقه بندی محتوای مهم در Power BI ، بدون به خطر انداختن بهره وری یا توانایی همکاری ، ارائه داده شد.

برچسب های حساسیت را می توان بر روی مجموعه داده ها ، گزارش ها ، داشبوردها و گردش داده ها اعمال کرد و هنگام صادرات داده ها از Power BI به فایل های Excel ، PowerPoint ، PDF یا PBIX ، این برچسب ها به همراه محافظت مربوطه ادامه می یابد.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

دسامبر گذشته ، مایکروسافت Azure Purview ، یک سرویس یکپارچه حاکم بر داده ، از جمله ادغام با Power BI و قابلیت برچسب گذاری خودکار داده ها در Azure Synapse Analytics و Azure SQL Database با برچسب های MIP را منتشر کرد.

برچسب های حساسیت MIP

این قابلیت به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که داده های شما در طول سفر داده های خود از Azure ، از طریق Power BI و Office ، طبقه بندی شده و ایمن هستند.

برچسب های حساسیت MIP

مجموعه داده های Power BI که به داده های طبقه بندی شده در Azure Synapse Analytics یا Azure SQL Database متصل می شوند ، این برچسب ها را به ارث می برند به گونه ای که هنگام وارد شدن به Power BI ، داده ها طبقه بندی شده و ایمن باقی مانده و هنگام صادرات به Office به ارث می رسند. نتیجه ، وراثت ایمن ، پایان به پایان و محافظت از داده های کسب و کار شما ، از منبع تا نقطه مصرف است.

نحوه پیکربندی وراثت برچسب MIP از Azure Synapse Analytics یا Azure SQL Database

برای فعال کردن ارث برچسب MIP از منبع ، این مراحل را دنبال کنید:

۱- برای استفاده از برچسب های MIP بر روی داده ها در منبع ، این دو مرحله را باید انجام دهید:

  • با استفاده از Azure Purview برچسب حساسیت را به صورت خودکار در Azure Synapse Analytics یا Azure SQL DB به داده های خود اعمال کنید.
  • داده های Azure SQL خود را با استفاده از برچسب های Azure Purview طبقه بندی کنید.

۲- برچسب های حساسیت MIP را در پورتال مدیر Power BI و ارث از منبع را فعال کنید. فعال کردن برچسب های حساسیت MIP در Power BI ، فعال کردن ارث از پیش نمایش منبع در پورتال مدیر Power BI را ببینید.

۳- در Power BI مجموعه داده ای را که با داده های دارای برچسب MIP در Azure Synapse Analytics یا Azure SQL پایگاه داده متصل است ، تازه کنید.

محدودیت ها:

  1. وراثت از منبع برای مجموعه داده های وارد کننده داده از Azure Synapse Analytics یا Azure SQL Database در سرویس Power BI پشتیبانی می شود. پرس و جو مستقیم ، تازه سازی در دسک تاپ Power BI در حال حاضر از وراثت منبع پشتیبانی نمی کند.
  2. برای اینکه Power BI برچسب MIP را از مبدا اعمال کند ، این برچسب باید در سیاست برچسب مالک مجموعه داده باشد.
  3. دریافت داده از طریق درگاه داده یا VNet در حال حاضر از وراثت پشتیبانی نمی کند.
  4. وراثت از منبع برچسب اعمال شده توسط کاربر در Power BI را نادیده نگیرید.
برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین