مقالات

مرکز داده (Datasets Hub) برای کشف و تجزیه و تحلیل داده ها در Power BI

مرکز داده (Datasets Hub) برای کشف و تجزیه و تحلیل داده ها در Power BI

در این مقاله مرکز جدید مجموعه داده ها را در سرویس Power BI و برنامه شخصی Power BI در Teams معرفی می کنیم.

مرکز مجموعه داده ها یافتن ، کاوش و استفاده از مجموعه های داده در سازمان شما را آسان می کند. این اطلاعات در مورد مجموعه داده ها و همچنین نقاط ورودی برای ایجاد گزارش در بالای آن مجموعه داده ها یا برای استفاده از آن مجموعه داده ها با تجزیه و تحلیل در Excel فراهم می کند.

مرکز داده ها می تواند در بسیاری از سناریوها مفید باشد ، مانند:

  • دارندگان پایگاه داده می توانند برای کمک به نظارت و مدیریت مجموعه داده های خود ، معیارهای استفاده از مجموعه داده ها ، وضعیت تازه سازی ، گزارش های مربوطه و دودمان را مشاهده کنند.
  • سازندگان گزارش می توانند با استفاده از هاب مجموعه داده های مناسبی را برای ساختن گزارش های خود از ابتدا یا از الگوها پیدا کنند.
  • مصرف کنندگان گزارش می توانند از این صفحه برای یافتن گزارش های مبتنی بر مجموعه داده های معتبر استفاده کنند.

با آسان کردن یافتن مجموعه های داده باکیفیت و گزارش های مربوط به آنها ، مرکز مجموعه داده ها از ایجاد مجموعه های داده و گزارش های زائد جلوگیری می کند. همچنین یافتن گزارش های خوب برای استفاده به عنوان نقاط شروع ایجاد گزارش های جدید آسان است.

Datasets Hub در Power BI

در سرویس Power BI ، اکنون یک دکمه Datasets دارید که مرکز مجموعه داده ها را باز می کند. در Teams ، یک برگه مجموعه داده جدید دارید.

Datasets Hub در Power BI
Datasets Hub در Power BI

مجموعه داده هایی که می توانید در مرکز مجموعه داده مشاهده کنید ، مواردی است که برای آنها مجوز ساخت دارید. این بدان معنی است که شما می توانید در اکسل گزارش ها را ایجاد کرده و تجزیه و تحلیل کنید تا از داده ها اطلاعات کسب کنید.

مجموعه داده های سرپرستی شده را برای ایجاد گزارش های خود پیدا کنید

برای کمک به شما در یافتن داده های مناسب برای استفاده ، مرکز داده مجموعه های داده پیشنهادی را به شما ارائه می دهد. مجموعه داده های توصیه شده مجموعه داده های تأیید شده (تبلیغ شده یا تأیید شده) هستند که براساس جدیدترین تازه سازی و اخیراً بازدید از گزارش های مربوطه و / یا داشبورد به شما ارائه می شوند.

Datasets Hub در Power BI

توجه: اگر یک قسمت مجموعه داده توصیه شده را نمی بینید ، به این معنی است که هیچ یک از مجموعه های داده ای که به آنها دسترسی دارید تبلیغ یا تأیید نشده اند. دارندگان Dataset! به خواندن این مطلب ادامه دهید تا ببینید چگونه می توانید مجموعه داده های خود را بیشتر کشف کنید.

Datasets Hub در Power BI
Datasets Hub در Power BI

با استفاده از برگه Recent ، مجموعه داده هایی را که مربوط به شما هستند کاوش کنید

برگه اخیر مجموعه داده هایی را نشان می دهد که اخیراً به گزارش ها و داشبوردهای مربوطه دسترسی پیدا کرده اید. وقتی گزارش ها و داشبوردها را در Power BI مشاهده می کنید ، همزمان به مجموعه داده های اصلی آنها دسترسی پیدا می کنید.

 فرض بر این است که مجموعه های داده ای که به آنها دسترسی پیدا می کنید مجموعه های داده ای هستند که مربوط به شغل شما هستند و از این رو برگه اخیر یافتن آنها برای تجزیه و تحلیل در آینده برای تصمیم گیری بهتر مبتنی بر داده را آسان می کند.

مجموعه داده های خود را با استفاده از برگه مجموعه داده های من مدیریت کنید

به عنوان دارنده مجموعه داده ، این برگه را بسیار مفید بدانید. تا امروز یک مکان مرکزی وجود نداشت که بتوانید همه مجموعه های داده خود را در فضای کار Power BI مشاهده و مدیریت کنید.

 برگه My datasets همه آنها را به شما نشان می دهد. می توانید وضعیت تازه سازی ، تازه سازی ماشه (به زودی) را بررسی کنید ، نسب و تأثیر را مشاهده کرده و مجوزها را مدیریت کنید.

مشاهده جزئیات مجموعه داده و گزارشات مربوطه

برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه داده ، کاوش در گزارش های مرتبط ، یا ایجاد گزارش جدید بر اساس مجموعه داده ، از ابتدا یا از یک الگو ، یک مجموعه داده را از مجموعه داده های توصیه شده یا از لیست مجموعه داده ها انتخاب کنید.

 صفحه ای باز می شود که اطلاعات مربوط به مجموعه داده را به شما نشان می دهد ، گزارش هایی را که در بالای مجموعه داده ساخته شده اند لیست می کند و نقاط ورودی را برای ایجاد گزارش های جدید بر اساس مجموعه داده یا کشیدن داده ها به Excel از طریق تجزیه و تحلیل در Excel فراهم می کند.

Datasets Hub در Power BI
Datasets Hub در Power BI

کشف مجموعه داده های خود را برای دیگران در سازمان خود آسان کنید

چندین روش وجود دارد که کشف مجموعه داده های خود را برای دیگران در سازمان راحت می کنید:

  • مجموعه داده های خود را تأیید کنید- شما می توانید مجموعه داده های خود را ارتقا دهید یا گواهی دهید تا یافتن آنها برای کاربران آسان تر شود و به آنها اطلاع دهید که منابع قابل اعتماد داده هستند. مجموعه داده های تأیید شده دارای نشان هستند و به راحتی در Power BI قابل شناسایی هستند. در هاب مجموعه داده ها ، فقط مجموعه داده های تأیید شده در قسمت مجموعه داده های توصیه شده نشان داده می شوند و لیست مجموعه های داده به طور پیش فرض ابتدا مجموعه داده های تأیید شده را نشان می دهد. بیاموزید که چگونه مجموعه داده های خود را تأیید کنید.
  • توصیف معناداری از مجموعه داده ارائه دهید- شما می توانید با ارائه توضیحات مفید و معنی دار از مجموعه داده های خود ، به کاربران در کشف مجموعه داده مناسب برای آنها کمک کنید. شما توضیحات را به عنوان بخشی از روند تأیید مجموعه داده ارائه می دهید.
  • به مجموعه داده خود یک تصویر به یادماندنی بدهی- با ارائه تصویر به یادماندنی ، می توانید یافتن و یادآوری مجموعه داده را برای کاربران آسان تر کنید. این باعث می شود که مجموعه داده شما در مرکز مجموعه داده ها و هر جای دیگری که از نمایش تصاویر مجموعه پشتیبانی می کند ، برجسته شود. برای دادن تصویر به مجموعه داده خود ، تنظیمات مجموعه داده خود را باز کنید و بخش تصویر مجموعه داده را گسترش دهید.
برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.
  • ایجاد یک الگوی گزارش ساخته شده بر روی مجموعه داده- شما می توانید الگویی برای گزارش ایجاد کنید که کاربران بتوانند با استفاده از آن شروع به ساختن گزارش های خود بر اساس دیتابیس شما کنند. این الگو صرفاً یک گزارش منظم است که شما با در نظر داشتن این موضوع که به عنوان الگو استفاده می شود ، طراحی می کنید. وقتی آن را ذخیره کردید ، باید پسوند “(الگو)” را به نام گزارش اضافه کنید ، به عنوان مثال فروش ماهانه (الگو). هنگامی که یک کاربر در بخش ایجاد یک گزارش از صفحه جزئیات مجموعه داده ، ایجاد> از الگو را انتخاب کرد ، یک نسخه از الگو در فضای کاری کاربر ایجاد می شود و سپس در بوم ویرایش گزارش باز می شود. الگوهای گزارش همچنین در لیست گزارشات مرتبط در صفحه جزئیات مجموعه داده به راحتی قابل شناسایی هستند.

برای دانلود نرم افزار Power BI کلیک کنید.

 

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین