مقالات

مخزن داده های Tableau – از داده های شخص ثالث بدون دردسر استفاده کنید

مخزن داده های Tableau 

از داده های شخص ثالث بدون دردسر استفاده کنید

نرم افزار Tableau  به قدرت داده در تصمیم گیری آگاهانه اعتقاد دارد. تجزیه و تحلیل تصویری سلف سرویس را همه گیر کرده و تجزیه و تحلیل داده ها را در هر کجا که باشد آسان می کند.

با این حال ، وقتی نوبت به استفاده از داده های منابع خارجی می رسد ، پتانسیل اغلب استفاده نشده باقی می ماند: زمینه مهمی در تجزیه و تحلیل شما وجود ندارد و بینشهای کلیدی کشف نشده باقی می مانند.

با استفاده از مخزن داده های Tableau ، یافتن و استفاده از مجموعه داده های خارجی را بیش از هر زمان دیگری آسان می شود . در واقع ، ده ها مجموعه داده اکنون فقط با سه کلیک از تجزیه و تحلیل شما فاصله دارند. برای انتخاب مشتریان Tableau Online ، مخزن داده اکنون با پیش نمایش محدود در دسترس است.

برای پیوستن به برنامه و یافتن چگونگی دریافت بیشتر از منابع داده خارجی ، باید فرم  مربوطه را تکمیل کنید.

معرفی مخزن داده

طبق تحقیقات فارستر ، ۸۰ درصد از وقت یک تحلیلگر معمولی صرف پیدا کردن و آماده سازی داده ها می شود.

وقتی از کاربران Tableau در مورد استفاده از داده های شخص ثالث می پرسید ، مشخص است که مشکلات استفاده از آن مربوط به تجربه کشف و تحویل است.

آنها نمی دانند چه داده ای وجود دارد و یا کجا می تواند آن را پیدا کند. اگر این کار را انجام دهند ، داده های شخص ثالث ممکن است نیاز به بارگیری ، تمیز کردن و تغییر شکل خسته کننده داشته باشد تا قابل استفاده شود – این قبل از فرصتی برای قضاوت درباره ارزش آن است!

در همان زمان ، همه گیری کنونی نشان می دهد که چگونه داده های خارجی می توانند بر تصمیم گیری ما تأثیر جدی بگذارند. این را با استفاده از داستانهایی که در Tableau’s COVID-19 Data Hub به اشتراک گذاشته شده است ، مشاهده کنید.

 شرکت ها و شهروندان به طور مداوم شیوع عفونت و واکسن را کنترل می کنند. اما داده های خارجی فراتر از یک بحران مفید و با ارزش هستند و بسیاری از رهبران صنعت ، تجارت و دولت این را می دانند ، زیرا برای بهبود نتایج به طور فزاینده ای به فراتر از داده های تولید شده در سازمان های خود نگاه می کنند.

برای دانلود دوره آموزشی تبلو کلیک کنید

به عنوان مثال ، شرکت های املاک و مستغلات ، خرده فروشی و کالاهای مصرفی هنگام یافتن مکان های جدید و عرضه محصولات جدید ، از اطلاعات دموگرافیک استفاده می کنند.

 ادارات دارایی برای بهبود پیش بینی ها به دنبال داده های کلان اقتصادی هستند. و Hub Data Racial Equity Data  از داده های خارجی برای پشتیبانی سازمان دهندگان و مدافعان در رسیدگی به نژادپرستی نهادینه شده در جوامع محلی استفاده می کند.

مخزن داده در حال حذف اصطکاک برای این سازمان ها ، تحلیلگران آنها و به زودی موارد دیگر است تا از این مجموعه داده های خارجی برای تجزیه و تحلیل خود استفاده بهتر کرده و آنها را بنا کند.

 
مخزن داده های Tableau
مخزن داده های Tableau

مخزن داده های Tableau

شکل بالا: یک خرده فروش از آمارهای جمعیتی برای شناسایی فروشگاه هایی با بالاترین درصد جوانان (۱۸ تا ۲۴ سال) که در این نزدیکی زندگی می کنند ، استفاده می کند تا برای راه اندازی محدود محصول آماده شود.

در ابتدا ، یک کاتالوگ از مجموعه داده های عمومی و منظم از منابعی مانند سرشماری ایالات متحده ، سازمان ملل و بانک جهانی ایجاد شده. فراداده غنی مانند برچسب ها ، توضیحات و پیش نمایش ها را اضافه شده، در نتیجه یافتن مجموعه داده مناسب برای شما آسان است و اطمینان حاصل شده که این داده ها می توانند بلافاصله ، بدون بارگیری یا تغییر در Tableau استفاده شوند. با اتصال مستقیم داده ، بازدیدهای به روز دارید.

با مخزن داده شروع کنید

مخزن داده در حال حاضر برای مشتریان Tableau Online که می توانند برای عضویت در این برنامه ثبت نام کنند یا ایمیل بفرستند athena@tableau.com پیش نمایش محدود است. هنگامی که این ویژگی در سایت شما فعال شد ، در گفتگوی “اتصال به داده” یک برگه جدید “Data Repository (beta)” پیدا خواهید کرد:

مخزن داده های Tableau

در صفحه اول ، مجموعه داده هایی را مشاهده می کنید که به دلیل محبوبیت یا رویدادهای جاری برجسته شده اند. جستجوی متن کامل برای یافتن بلافاصله یک مجموعه داده خاص یا جستجوی برچسب ها و ناشران خاص در دسترس است.

مخزن داده های Tableau

به طور متناوب ، کل کاتالوگ را مرور کرده و فیلترها را برای کاهش انتخاب انتخاب کنید. به عنوان مثال ، فقط برای نشان دادن داده های فضایی منتشر شده در سطح کد پستی ، می توانید فیلتر “geo: U.S./ZIP Code” را تغییر دهید:

برای دانلود دوره آموزشی تبلو کلیک کنید.

مخزن داده های Tableau

با کلیک بر روی tile ، جزئیات مجموعه داده باز می شود ، از جمله پیش نمایش داده ها و شرح تمام زمینه ها.

برای افزودن مجموعه داده به یک کتاب کار ، فقط روی “افزودن به کتاب کار” کلیک کنید و به عنوان منبع داده ظاهر می شود.

توجه داشته باشید که با این کار اتصال مستقیمی به Data Repository ایجاد می شود ، بنابراین لازم نیست نگران تازه سازی داده ها باشید.

مخزن داده های Tableau

برای دانلود دوره آموزشی تبلو کلیک کنید.

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین