مقالات

محفاظت از داده Power BI و معرفی قابلیت های جدید GA

محفاظت از داده Power BI و معرفی قابلیت های جدید GA

Announcing Power BI data protection GA and introducing new capabilities

پاییز گذشته در پیش نمایش عمومی ، قابلیت های محافظت از داده Power BI را در صنعت پیشرو معرفی شده است. اکنون این قابلیت ها به طور کلی در دسترس هستند (GA) ، همراه با قابلیت های جدید و هیجان انگیزی که در این فضا اعلام می کنیم!

Power BI به سازمانها کمک می کند تا همه را قادر به تصمیم گیری براساس داده ها کنند. این یک پلت فرم واحد را قادر می سازد تا سوالات تجاری دقیق تری بپرسد و سریعتر به بینش عملی برسد.

اما دموکراتیک کردن دسترسی به بصیرت تنها بخشی از داستان است. همچنین سازنده های برنامه سخت کار کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که Power BI بخشی از یک پلت فرم امنیتی انتها به انتها است که استفاده از آن آسان است ، با راه حل های بهره وری تلفیق شده و کار از راه دور را امکان پذیر می کند.

 قابلیت های حفاظت از داده های Power BI به افراد کمک می کند تا بصورت ایمن بینش ، همکاری و اشتراک مناسب بدون توجه به مکان داده ها – حتی خارج از شبکه سازمانی یا دستگاه های غیرمجاز را کشف کنند.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

مشتریانی مانند BP از قبل از Microsoft Information Protection in Power BI بهره می برند تا دید و کنترل بهتری بر داده های مهم تجاری خود داشته باشند:

“دارندگان داده ما اکنون می توانند داده های خود را با سهولت در Power BI طبقه بندی کرده و با برچسب های محافظت اطلاعات Microsoft موجود ما همسو شوند. ادغام با Microsoft Information Protection به معنای این است که می توانیم ببینیم داده های مهم ما در کجا استفاده می شود و اطمینان حاصل کنیم که داده های صادر شده به طور خودکار مطابق با سیاست های ما برچسب گذاری و محافظت می شوند. به این ترتیب کاربران ما امنیت را به دلخواه آسان تمرین می کنند. توانایی نظارت بر فعالیت و مسدود کردن یا محافظت از بارگیری داده های طبقه بندی شده در زمان واقعی با استفاده از [Microsoft Cloud App Security] یک کنترل بسیار قدرتمند است که به ما امکان همکاری و اشتراک ایمن را افزایش می دهد. “

– جف التون ، سرپرست مهندسی امنیت حفاظت اطلاعات در BP

در دسترس بودن عمومی برچسب های حساسیت در Power BI

برچسب های حساسیت محافظت از اطلاعات مایکروسافت راهی ساده برای کاربران شما برای طبقه بندی محتوای مهم در Power BI بدون به خطر انداختن بهره وری یا توانایی همکاری ارائه می دهند.

برچسب های حساسیت را می توان در مجموعه داده ها ، گزارش ها ، داشبورد و گردش داده ها استفاده کرد. هنگامی که داده ها از Power BI به فایل های Excel ، PowerPoint یا PDF صادر می شود ، Power BI به طور خودکار برچسب حساسیت را روی فایل صادر شده اعمال می کند و از آن طبق تنظیمات رمزگذاری فایل برچسب محافظت می کند.

 به این ترتیب داده های حساس شما بدون توجه به مکانی که دارند محافظت می شوند.

محافظت از داده Power BI

هنگام صادرات داده ها به فایل اکسل ، برچسب حساسیت و حفاظت گزارش BI اعمال می شود

برچسب های حساسیت اعمال شده در گزارش ها و داشبوردهای Power BI در برنامه های تلفن همراه Power BI iOS و Android نیز قابل مشاهده هستند.

محافظت از داده Power BI

سرپرستان Power BI با گزارش معیارهای حفاظت موجود در پورتال مدیر Power BI ، نسبت به داده های حساس مستأجر Power BI دید کاملی دارند.

محافظت از داده Power BI

برای داشتن دید بهتر به مدیران B Power و Security نسبت به میزان مصرف حساس داده ها ، به منظور نظارت ، تحقیق و هشدارهای امنیتی ، گزارش های حسابرسی Power BI را گسترش داده شده تا شامل اطلاعات برچسب حساسیت برای فعالیت هایی مانند اعمال، حذف و تغییر برچسب ها باشد و همچنین برای مشاهده گزارش ها ، داشبورد و غیره باشد.

قابلیت های جدید حفاظت از اطلاعات در Power BI

۱- وراثت برچسب هنگام ایجاد محتوای جدید : وقتی گزارش ها و داشبورد های جدید در سرویس Power BI ایجاد می شوند ، آنها به طور خودکار برچسب حساسیتی را که قبلاً روی مجموعه داده یا گزارش والد اعمال شده بود ، به ارث می برند.

 به عنوان مثال ، گزارش جدید ایجاد شده در بالای یک مجموعه داده که دارای برچسب حساسیت “بسیار محرمانه” است ، به طور خودکار برچسب “بسیار محرمانه” را نیز دریافت می کند.

محافظت از داده Power BI

۲- برچسب های حساسیت هنگامی که گزارش Power BI در برنامه ای جاسازی شده باقی مانده است : گزارش های کسب و کار Power BI اغلب در برنامه های تجاری مانند Microsoft Teams ، SharePoint یا وب سایت یک سازمان جاسازی شده است.

 اکنون هنگام قرار دادن اطلاعات حساس ، برچسب اعمال شده بر روی گزارش ها و داشبورد شما در نمای جاسازی شده قابل مشاهده خواهد بود و هنگام صادرات داده ها به اکسل باقی می ماند.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

۳- وراثت برچسب حساسیت از Power BI به Excel برای اتصال داده های زنده: هنگامی که PivotTable را در Excel ایجاد می کنید با اتصال مستقیم به مجموعه داده Power BI (“تجزیه و تحلیل در اکسل”) ، برچسب حساسیت آن مجموعه داده می شود و به همراه فایل آن در پرونده Excel شما اعمال می شود حفاظت همراه اگر بعداً برچسب مجموعه داده به برچسب محدودتر تغییر یابد ، پس از تازه سازی داده ها ، به طور خودکار در پرونده پیوندی Excel به روز می شود. این قابلیت اکنون در Insiders در Excel برای ویندوز موجود است و در اواخر سال برای مشتریان Microsoft 365 E3 قابل استفاده است.

محافظت از داده Power BI

بعد از ایجاد PivotTable متصل به مجموعه داده های Power BI ، برچسب حساسیت Dataset و محافظت آن روی یک فایل Excel اعمال می شود.

Power BI و Microsoft Cloud App Security

Microsoft Cloud App Security یک کارگزار Cloud Access Security (CASB) است که از برچسب ها و خط مشی های حفاظت اطلاعات مایکروسافت برای ارائه پیشگیری از از دست دادن داده ها در خدمات مایکروسافت مانند Power BI استفاده می کند و این موارد را برای برنامه های ابری شخص ثالث گسترش می دهد.

به عنوان مثال ، با Cloud App Security ، می توانید سیاستی ایجاد کنید که هنگام دسترسی کاربر به داده ها از طریق دستگاه غیر مجاز ، بارگیری داده های حساس را مسدود کند.

 Microsoft Cloud App Security به شما امکان می دهد تا از طریق IT تلفیق با Microsoft Threat Protection ، دید غنی را در IT سایه به دست آورید ، حملات بومی ابر را شناسایی و اصلاح کنید و نحوه انتقال داده هایتان از طریق تمام منابع ابری خود را کنترل کنید.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

محافظت از داده Power BI

Cloud App Security با کنترل زمان واقعی ، بارگیری داده های بسیار محرمانه را روی دستگاه کنترل نشده مسدود می کند.

Cloud App Security همچنین فعالیت های Power BI را تجزیه و تحلیل می کند و در صورت مشاهده رفتار مشکوک ، هشدار امنیتی ایجاد می کند. مثلا:

۱اشتراک گزارش چندگانه Power BI – هنگامی که کاربر تعداد غیرمعمولی از فعالیت های اشتراک گزارش Power BI را در مقایسه با خط پایه آموخته شده ، به شما هشدار می دهد.

۲مشکوک به اشتراک گذاری Microsoft Power BI : هنگامی که یک گزارش Power BI حساس به احتمال مشکوک در خارج از سازمان شما به اشتراک گذاشته می شود ، به شما هشدار می دهد.

۳-هشدار سفر غیرممکن: این ردیابی دو فعالیت کاربر را در Power BI (در یک یا چند جلسه) مشخص می کند که از مکان های جغرافیایی دور در یک بازه زمانی کوتاه تر از زمانی که کاربر برای مسافرت از محل اول به محل دیگر لازم است ، باشد. دومین. این نشان می دهد که کاربر دیگری از اعتبارنامه های مشابه استفاده می کند.

سرپرستان Power BI به داده های مربوط به Power-BI در پورتال Cloud App Security مانند هشدارها ، کاربران در معرض خطر ، گزارش فعالیت ها و سایر اطلاعات دسترسی دارند.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.


پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین