مقالات

لایسنس پاور بی آی (Power BI)

لایسنس پاور بی آی (Power BI)

لایسنس پاور بی آی (Power BI)
لایسنس پاور بی آی (Power BI)

صدور لایسنس برای سرویس در سازمان شما برای Power BI:

کاری که یک کاربر می تواند در سرویس Power BI انجام دهد به نوع مجوز هر کاربر بستگی دارد. سطح دسترسی ارائه شده توسط مجوز آنها بستگی به این دارد که آیا فضای کاری به یک فضای کاری Premium دسترسی پیدا می کند یا خیر. همه کاربران سرویس Power BI باید مجوز داشته باشند.

دو روش برای گرفتن لایسنس Power BI برای کاربران وجود دارد:

۱- با استفاده از قابلیت های ثبت نام سلف سرویس و حساب کار خود ، کاربران می توانند لایسنس Pro یا Premium برای هر کاربر را دریافت کنند.

۲- مدیران می توانند مجوز Power BI را دریافت کرده و به کاربران مجوز اختصاص بدهند.

چه کسانی می تواند مجوزها را خریداری و اختصاص دهد؟

برای خرید یا اختصاص مجوزهای سازمان خود باید به شما نقش مدیر اختصاص داده شود. نقش های مدیر با استفاده از مرکز مدیریت Azure Active Directory یا مرکز مدیریت Microsoft 365 تعیین می شوند.

جدول زیر نشان می دهد که برای انجام کارهای مربوط به خرید و صدور لایسنس پاور بی آی (Power BI)، چه نقشی لازم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید لایسنس پاور بی آی (Power BI) کلیک کنید.

لایسنس پاور بی آی (Power BI)

Power BI را برای سازمان خود دریافت کنید

یک مدیر جهانی یا یک مدیر صورتحساب می تواند برای خدمات Power BI ثبت نام کرده و برای کاربران سازمان خود لایسنس Power BI بخرد. اگر آماده خرید نیستید ، نسخه آزمایشی Power BI Pro را انتخاب کنید. برای استفاده به مدت یک ماه ۲۵ لایسنس دریافت خواهید کرد.

ثبت نام سلف سرویس پاور بی آی (Power BI)

کاربران شخصی می توانند لایسنس Power BI خود را با ثبت نام دریافت کنند.

با مجوز رایگان ، کاربران می توانند Power BI را برای تجزیه و تحلیل و تجسم داده های شخصی با استفاده از My Workspace جستجو کنند ، اما نمی توانند با سایر کاربران به اشتراک بگذارند.

برای به اشتراک گذاری محتوا مجوز Power BI Pro لازم است.

مجوز Power BI Premium دسترسی به انواع ویژگی ها ، قابلیت ها و انواع محتوا را که فقط از طریق Premium در دسترس است باز می کند. لایسنس Premium Per User Premium دسترسی به این ویژگی ها را فقط برای سایر کاربران دارای مجوز Premium Per User محدود می کند و مجوز Premium مبتنی بر ظرفیت به کاربران دارای مجوز رایگان اجازه می دهد تا به هر محتوایی دسترسی داشته باشند ، در حالی که فقط کاربران دارای پروانه Pro می توانند محتوا ایجاد کنند.

اگر سازمان از Cloud تجاری استفاده می کند ، کاربران می توانند نوع پروانه خود را به Pro ارتقا دهند یا مستقیماً برای Pro ثبت نام کنند.

خاموش کردن ثبت نام در پاور بی آی (Power BI)، کاربران را از کشف Power BI برای تجسم و تجزیه و تحلیل داده ها بازمی دارد. اگر ثبت نام در پاور بی آی (Power BI) را مسدود کنید ، ممکن است بخواهید مجوزهای Power BI (رایگان) را برای سازمان خود دریافت کرده و آنها را به همه کاربران اختصاص دهید.

برای اختصاص اتوماتیک لایسنس پاور بی آی (رایگان) به همه کاربران موجود ، این مراحل را دنبال کنید:

۱- با استفاده از اعتبار سرپرست جهانی یا سرپرست صورتحساب ، وارد مرکز مدیریت Microsoft 365 شوید.

۲- از منوی نوار کناری سمت چپ ، Billing> Purchase services را انتخاب کنید.

۳- برای یافتن پیشنهاد Power BI (رایگان) جستجو یا پیمایش کنید. پیشنهاد را انتخاب کنید ، سپس دریافت اکنون را انتخاب کنید.

۴- تعداد لایسنس های  لازم برای پوشش دادن همه کاربران خود را وارد کنید.

۵- اختصاص خودکار به همه کاربرانتان که فاقد مجوز هستند اختصاص داده و سپس بررسی کنید.

لایسنس پاور بی آی (Power BI)

انواع لایسنس پاور بی آی (Power BI)

تمام لایسنس های پاور بی آی (Power BI)  تجاری مبتنی بر کاربر از طرف مایکروسافت براساس هویت Azure Active Directory است. برای استفاده از سرویس Power BI ، باید با هویتی وارد شوید که Azure Active Directory از مجوزهای تجاری پشتیبانی می کند. شما می توانید Power BI را به هر مجوز مایکروسافت که از Azure Active Directory برای خدمات هویت استفاده می کند اضافه کنید.

برخی از لایسنس ها ، مانند Office 365 E5 ، دارای مجوز Power BI Pro هستند ، بنابراین نیازی به ثبت نام جداگانه برای Power BI نیست.

لایسنس های Power BI برای سازمان ها دو نوع هستند:

۱- standard

۲- premium

  • با داشتن لایسنس استاندارد و سلف سرویس Power BI Pro ، سرپرستان به هر کاربر لایسنس اختصاص می دهند. لایسنس های Power BI Pro برای هر کاربر ماهانه هزینه دارد. این نوع مجوز امکان همکاری ، انتشار ، به اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل موقت را فراهم می کند. محتوا در ظرفیت ذخیره سازی مشترک که به طور کامل توسط مایکروسافت مدیریت می شود ذخیره می شود.
  • لایسنس  Power BI Premium ظرفیت را به یک سازمان اختصاص می دهد. Premium مناسب برای BI سازمانی ، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ و گزارش ابری و داخلی ، مدیریت پیشرفته و کنترل استقرار را فراهم می کند. منابع اختصاصی محاسبه و ذخیره سازی توسط سرپرستان ظرفیت سازمان شما مدیریت می شود. برای این محیط اختصاصی ماهیانه هزینه می شود. علاوه بر مزایای دیگر Premium ، محتوای ذخیره شده در ظرفیت Premium توسط کاربرانی که مجوز Power BI Pro ندارند قابل دسترسی و توزیع است. حداقل یک کاربر باید مجوز Power BI Pro را برای استفاده از Premium اختصاص دهد و سازندگان و توسعه دهندگان محتوا هنوز به مجوز Power BI Pro احتیاج دارند.

دسترسی کاربر مهمان پاور بی آی (Power BI)

ممکن است بخواهید محتوا را به کاربرانی که خارج از سازمان شما هستند توزیع کنید. به اشتراک گذاری محتوا با کاربران خارجی با دعوت از آنها برای مشاهده مطالب به عنوان مهمان امکان پذیر است.

Azure Active Directory Business to-Business (Azure AD B2B) اشتراک گذاری با کاربران مهمان خارجی را امکان پذیر می کند. برای اشتراک گذاری با کاربران خارجی باید پیش نیازهای زیر رعایت شود:

۱- قابلیت به اشتراک گذاری محتوا با کاربران خارجی باید فعال شود

۲- کاربر مهمان باید مجوز مناسب را برای مشاهده محتوای به اشتراک گذاشته شده داشته باشد

لایسنس پاور بی آی (Power BI)
لایسنس پاور بی آی (Power BI)

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین