نرم افزار R چیست؟

R ، یک زبان برنامه نویسی و محیط نرم افزاری برای محاسبات آماری و علم داده ها است که بر اساس زبان های اس و اسکیم پیاده سازی شده است. ای نرم افزار متن باز ، تحت اجازه نامه عمومی و همگانی گنو توسط شرکت R Core Team عرضه و بصورت رایگان در دسترس عموم قرار داده شده است. این نرم افزار از نظر دستورات شباهت زیادی به نرم افزار آماری S-PLUS دارد. اما میتوان گفت که این دو نرم افزار دارای هسته های متفاوتی هستند که هر کدام قابلیت های متفاوتی را فراهم میکند. نرم افزار R‌ اکثر زمینه های آمار کاربردی مانند تحلیل سری های زمانی ، رگرسیون خطی و غیرخطی ، آزمون فرض های کلاسیک، کدگذاری،‌ خوشه بندی و … را پوشش داده و همچنین نرم افزار قدرتمندی برای ایجاد اشکال گرافیکی و نمودارها است.
R ، حاوی محدوه گسترده ای از تکنیک های آماری ( از جمله : مدل سازی خطی و غیرئخطی ، آزمون های کلاسیک آماری و .. ) و قابلیت های گرافیکی می باشد. در محیط R ، کدهای سی (C) ، سی ++ (C++) و فورترن (Fortarn) قابلیت اتصال و فراخوانی هنگام اجرای برنامه را دارند و کابران خبره می توانند توسط کدهای سی ، مستقیما اشیا R را تغییر دهند.گرچه نرم افزار R اغلب به منظور انجام محاسبات آماری به کار می رود، اما این نرم افزار قابل به کارگیری در محاسبات ماتریسی نیز می باشد و در این زمینه همپای نرم افزارهایی چون اکتاو و نسخه تجاری آن متلب (MATLAB) است.

سرفصل های آموزشی نرم افزار R
 

مهندس نیکزاد چیذری

کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات

مدرس نرم افزار های R، پایتون، Tableau و SQL Server

 
 

نام مدرس: مهندس نیکزاد چیذری
ساعت ویدیو آموزشی:
سطح دوره: مقدماتی تا پیشرفته
آخرین به روز رسانی دوره: ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
قیمت دوره:

توضیحات دانلود:
۱-از صحت ایمیل وارد شده اطمینان حاصل فرمایید زیرا لینک دانلود آموزش برای ایمیل وارد شده ارسال خواهد شد.
۲-بعد از واریز فیش دریافتی یا شناسه واریز رو برای پیگیری ها نگهداری کنید.
۳-لینک دانلود از ساعت ۲۴ شب تا ۹ صبح غیر فعال می باشد.
۴-لینک دانلود فقط تا ۲۴ ساعت بعد از خرید فعال میباشد وپس از آن امکان دانلود وجود ندارد – درصورت عدم دانلود در بازه اشاره شده فیش واریزی رو به پشتیبانی سایت در واتساپ ارسال نمایید تا لینک دانلود به آدرس ایمیل شما ارسال گردد.
۵-لینک دانلود در کمترین زمان برای شما ارسال میگردد.

نمونه داشبورد های مدیریتی در نرم افزار

قبل
بعدی

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین