مقالات

دسترسی عمومی (GA) اتصال Power BI برای Databricks

دسترسی عمومی (GA) اتصال Power BI برای  Databricks

دسترسی عمومی (GA) اتصال Power BI برای Databricks ، از جمله امکان اتصال به Databricks بدون درگاه داده داخلی و همچنین پشتیبانی از تأیید اعتبار Azure Active Directory (AAD) و SSO در حالت DirectQuery در سرویس Power BI است.

اکنون می توانید با استفاده از Power BI ، به روش کارآمدتری ، داده ها را مستقیماً از Databricks مصرف کنید.

با استفاده از این ادغام بومی Power BI با Azure Databricks ، کاربران نهایی می توانند به تنهایی گزارشات و داشبورد ایجاد کنند بدون اینکه به کارمندان IT یا مدیران پایگاه داده وابسته باشند. تحلیل گران تجارت می توانند گزارش را در Power BI Desktop با Databricks به عنوان منبع داده ایجاد کرده و در اختیار کاربران Power BI قرار دهند تا کاربران نهایی مانند مدیران بازرگانی گزارش را از طریق تأیید اعتبار Azure AD مصرف کنند.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

رابط Databricks از طریق قابلیت های کلیدی زیر اتصال بی سیم Power BI را امکان پذیر می کند:

  • پشتیبانی از حالت Import و DirectQuery. واردات سریع و غنی است ، اما همیشه مناسب نیست ، زیرا Databricks با داده ها در مقیاس ابری سروکار دارد.
  • نیازی به دروازه داخلی نیست. بنابراین اصطکاک مربوط به استقرار و مدیریت دروازه ها از بین می رود.
  • احراز هویت از طریق AAD. هویت کاربر بین Power BI و Azure Databricks یکسان است.
  • SSO مبتنی بر احراز هویت AAD. با فعال بودن SSO در تعریف منبع داده ، کاربرانی که گزارش را در حالت DirectQuery باز یا تازه می کنند با هویت Power BI (AAD) خود برای دسترسی به Databricks احراز هویت و مجاز می شوند.
  • دسترسی امن به سناریوی ذخیره سازی Azure Data Lake ذخیره سازی با Power BI – با احراز هویت Azure AD و شناسنامه ، کاربران می توانند فقط داده هایی را در Power BI مشاهده کنند که به آنها مجوز داده شده است.

تصویر زیر گزارش Call Detail Record (CDR) Power BI را نشان می دهد که با بیش از ۱ میلیارد ردیف داده در یک منبع داده Databricks که برای SSO پیکربندی شده کار می کند.

Databricks در Power BI

اتصال Power BI برای Databricks نتیجه همکاری مداوم بین تیم های محصولات Power BI و Azure Databricks با Databricks Inc. است. برای اطلاعات بیشتر ، به اسناد اتصال Databricks برای Power BI Desktop به وب سایت Databricks مراجعه کنید.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین