مقالات

داده های خود را خودکار در Azure Purview برچسب گذاری کنید

داده های خود را به صورت خودکار در Azure Purview برچسب گذاری کنید

Automatically label your data in Azure Purview

در این مقاله چگونگی ایجاد برچسب های حساسیت محافظت اطلاعات Microsoft (MIP) ، و بکارگیری خودکار آنها در دارایی های Azure در Azure Purview توضیح داده شده است.

برچسب های حساسیت چیست؟

برای انجام کار ، افراد در سازمان شما چه در داخل و چه در خارج از سازمان با دیگران همکاری می کنند. داده ها همیشه در ابر شما باقی نمی مانند و اغلب در همه جا ، در دستگاه ها ، برنامه ها و سرویس ها پرسه می زنند.

وقتی داده های شما پرسه می زند ، شما می خواهید این کار را به روشی ایمن و محافظت شده انجام دهد که مطابق با سیاست های تجاری و سازمانی سازمان شما باشد.

استفاده از برچسب های حساسیت به شما امکان می دهد میزان حساسیت داده های خاص در سازمان خود را بیان کنید. به عنوان مثال ، یک نام پروژه خاص ممکن است در سازمان شما بسیار محرمانه باشد ، در حالی که این اصطلاح برای سایر سازمانها محرمانه نیست.

برچسب های حساسیت در Azure Purview

در Purview ، طبقه بندی ها مشابه برچسب های موضوعی هستند و برای علامت گذاری و شناسایی داده هایی از نوع خاصی که در هنگام اسکن در داده های شما یافت می شوند ، استفاده می شوند.

Purview از همان طبقه بندی ها که به عنوان انواع اطلاعات حساس نیز شناخته می شوند ، به عنوان Microsoft 365 استفاده می شود. برچسب های حساسیت MIP در Microsoft 365 Security and Compliance Center (SCC) ایجاد می شوند. این به شما امکان می دهد برچسب های حساسیت موجود خود را در دارایی های Azure Purview خود گسترش دهید.

طبقه بندی ها به طور مستقیم مطابقت دارند ، مانند شماره تأمین اجتماعی که دارای طبقه بندی شماره تأمین اجتماعی است.

در مقابل ، هنگامی که یک یا چند طبقه بندی و شرایط با هم پیدا شوند ، برچسب های حساسیت اعمال می شوند. در این زمینه ، شرایط به همه پارامترهایی اطلاق می شود که می توانید برای داده های بدون ساختار تعریف کنید ، مانند نزدیکی به طبقه بندی دیگر و٪ اطمینان.

از برچسب های حساسیت در Azure Purview می توان برای اعمال خودکار برچسب ها روی پرونده ها و ستون های پایگاه داده استفاده کرد.

درباره اسناد حساسیت در اسناد Microsoft 365 اطلاعات کسب کنید

قوانین برچسب گذاری خودکار چیست؟

داده های شما دائماً در حال رشد و تغییر هستند. پیگیری داده هایی که در حال حاضر بدون برچسب هستند و اقدام برای استفاده دستی برچسب ها نه تنها دست و پا گیر است ، بلکه دردسر غیرضروری است.

قوانین برچسب گذاری خودکار شرایطی هستند که شما تعیین می کنید ، با بیان اینکه باید یک برچسب خاص استفاده شود. هنگامی که این شرایط برآورده می شود ، برچسب به طور خودکار به داده ها اختصاص می یابد ، برچسب های حساسیت ثابت را بر روی داده های شما ، در مقیاس حفظ می کند.

هنگامی که برچسب های خود را ایجاد می کنید ، اطمینان حاصل کنید که قوانین برچسب گذاری خودکار را برای هر دو پرونده و ستون پایگاه داده تعیین کنید تا برچسب های خود را با هر اسکن داده به طور خودکار اعمال کنید.

پس از اسکن داده های خود در Purview ، می توانید برچسب هایی را که به صورت خودکار در گزارش های Purview Catalog و Insight اعمال می شوند مشاهده کنید.

انواع داده های پشتیبانی شده برای برچسب های حساسیت در Azure Purview

برچسب های حساسیت در Azure Purview برای انواع داده های زیر پشتیبانی می شوند:

برچسب داده ها در Azure Purview

برچسب گذاری برای ستون های پایگاه داده SQL

علاوه بر برچسب گذاری Purview برای ستون های پایگاه داده ، مایکروسافت از برچسب گذاری برای ستون های پایگاه داده SQL با استفاده از طبقه بندی داده های SQL در SQL Server Management Studio (SSMS) نیز پشتیبانی می کند. در حالی که Purview از برچسب های حساسیت جهانی MIP استفاده می کند ، SSMS فقط از برچسب های تعریف شده محلی استفاده می کند.

برچسب گذاری در Purview و برچسب گذاری در SSMS فرایندهای جداگانه ای هستند که در حال حاضر با یکدیگر تعامل ندارند. بنابراین ، برچسب های اعمال شده در SSMS در Purview نشان داده نمی شوند و بالعکس. ما Azure Purview را برای برچسب گذاری پایگاه های داده SQL توصیه می کنیم ، زیرا از برچسب های MIP جهانی استفاده می کند که می تواند در چندین سیستم عامل اعمال شود.

برای اطلاعات بیشتر ، به اسناد کشف و طبقه بندی داده های SQL مراجعه کنید.

نحوه ایجاد برچسب های حساسیت در Microsoft 365

اگر از قبل برچسب حساسیت ندارید ، باید آنها را ایجاد کرده و برای Azure Purview در دسترس قرار دهید. همچنین می توانید برچسب های حساسیت موجود را تغییر دهید تا در دسترس Azure Purview قرار گیرد.

 1. شرایط مجوز
 2. در حال گسترش برچسب های حساسیت به Azure Purview
 3. ایجاد برچسب های حساسیت جدید یا اصلاح برچسب های موجود
برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

۱- شرایط مجوز

برچسب های حساسیت MIP در Microsoft 365 Security and Compliance Center ایجاد و مدیریت می شوند. برای ایجاد برچسب های حساسیت برای استفاده در Azure Purview ، باید مجوز Microsoft 365 E5 فعال داشته باشید.

اگر از قبل مجوز لازم را ندارید ، می توانید برای نسخه آزمایشی Microsoft 365 E5 ثبت نام کنید.

۲- در حال گسترش برچسب های حساسیت به Azure Purview

به طور پیش فرض ، برچسب های حساسیت MIP فقط برای دارایی های Microsoft 365 در دسترس هستند ، جایی که می توانید آنها را روی پرونده ها و ایمیل ها اعمال کنید.

برای استفاده از برچسب های حساسیت MIP به دارایی های Azure در Azure Purview ، باید صریحاً با تمدید برچسب ها موافقت کنید و برچسب های خاصی را که می خواهید در Purview در دسترس باشد انتخاب کنید.

با گسترش برچسب های حساسیت MIP با Azure Purview ، سازمان ها اکنون می توانند حساسیت را در محدوده وسیع تری از منابع داده کشف ، طبقه بندی و اطلاعات لازم را کسب کنند و خطر انطباق را به حداقل برسانند.

نکته :

از آنجا که Microsoft 365 و Azure Purview سرویس های جداگانه ای هستند ، احتمال استقرار آنها در مناطق مختلف وجود دارد. نام برچسب ها و نام های حساس اطلاعات سفارشی به عنوان داده های مشتری در نظر گرفته می شوند و به طور پیش فرض در همان مکان GEO نگهداری می شوند تا از حساسیت داده های شما محافظت کنند و با قوانین حریم خصوصی مطابقت داشته باشند.

به همین دلیل ، برچسب ها و انواع اطلاعات حساس سفارشی به طور پیش فرض در Azure Purview به اشتراک گذاشته نمی شوند و برای استفاده از آنها در Azure Purview به رضایت شما نیاز دارد.

برای گسترش برچسب های حساسیت به  Purview

مراحل زیر اجازه می دهد تا برچسب های حساسیت شما برای استفاده در Azure Purview در دسترس باشد ، جایی که می توانید برچسب حساسیت خود را روی دارایی هایی مانند ستون های SQL ، پرونده ها در Azure Blob Storage و موارد دیگر اعمال کنید.

 1. در Microsoft 365 ، به صفحه محافظت از اطلاعات بروید.
 2. در بخش توسعه برچسب زدن به دارایی ها در Azure Purview ، دکمه روشن را انتخاب کنید و سپس در گفتگوی تأیید ظاهر شده ، گزینه Yes را انتخاب کنید.

برای مثال :

برچسب داده ها در Azure Purview

هنگامی که برچسب گذاری را به دارایی های Azure Purview اضافه کردید ، می توانید برچسب هایی را که می خواهید در Purview در دسترس قرار دهید انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به ایجاد برچسب های حساسیت جدید یا اصلاح برچسب های موجود مراجعه کنید.

۳- ایجاد برچسب های حساسیت جدید یا اصلاح برچسب های موجود

وقتی از برچسب های حساسیت برای برنامه های Office در ویندوز ، macOS ، iOS و Android استفاده می کنید ، کاربران برچسب های جدید را در مدت چهار ساعت و در عرض یک ساعت برای Office در وب مشاهده می کنند. با این حال ، حداکثر ۲۴ ساعت فرصت دارید تا تغییرات در همه برنامه ها و سرویس ها تکرار شود.

نکته:

برچسب را حذف نکنید مگر اینکه تأثیر آن را برای کاربران خود درک کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به حذف و حذف برچسب ها در اسناد Microsoft 365 مراجعه کنید.

برای ایجاد برچسب های حساسیت جدید یا اصلاح برچسب های موجود:

۱- Microsoft 365 Security and Compliance Center را باز کنید.

۲- در بخش Solutions ، Information protection را انتخاب کنید ، سپس Create a label را انتخاب کنید.

برچسب داده ها در Azure Purview

۳- نام برچسب را بزنید. سپس ، در زیر تعریف دامنه این برچسب:

 • در همه موارد ، دارایی Azure Purview را انتخاب کنید.
 • برای برچسب گذاری پرونده ها ، Files & email ها را نیز انتخاب کنید. این گزینه فقط برای برچسب زدن به دارایی های پایگاه داده لازم نیست.

برچسب داده ها در Azure Purview

۴- برای تنظیمات برچسب خود ، سایر موارد را در جادوگر دنبال کنید.

به طور خاص ، قوانین برچسب گذاری خودکار برای پرونده ها و ستون های پایگاه داده را تعریف کنید:

 • قوانین برچسب گذاری خودکار برای پرونده ها را تعریف کنید
 • قوانین برچسب گذاری خودکار را برای ستون های پایگاه داده تعریف کنید

۵- مراحل ایجاد شده در بالا را تکرار کنید تا برچسب های بیشتری ایجاد کنید.

برای ایجاد زیربرچسب ، برچسب والد را انتخاب کنید> …> اقدامات دیگر> افزودن برچسب فرعی.

parent label >  > More actions > Add sub label.

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

۶- برای اصلاح برچسب های موجود ، به بخش Information Protection> Labels بروید و برچسب خود را انتخاب کنید.

سپس ویرایش برچسب را انتخاب کنید تا جادوگر برچسب حساسیت ویرایش ، با تمام تنظیماتی که هنگام ایجاد برچسب تعریف کرده اید ، دوباره باز شود.

برچسب داده ها در Azure Purview

۷- پس از ایجاد همه برچسب های خود ، اطمینان حاصل کنید که سفارش برچسب خود را مشاهده کرده و در صورت لزوم آنها را دوباره مرتب کنید.

برای تغییر ترتیب برچسب ، …> اقدامات بیشتر> حرکت به بالا یا پایین را انتخاب کنید.

select  > More actions > Move up or Move down.

با اسکن داده های خود ، برچسب ها را به طور خودکار اعمال کنید و سپس:

برچسب دارایی ها را مشاهده کنید

گزارش های Insight را برای طبقه بندی ها و برچسب های حساسیت مشاهده کنید

قوانین برچسب گذاری خودکار برای پرونده ها را تعریف کنید

هنگام ایجاد یا ویرایش برچسب ، قوانین برچسب گذاری خودکار را برای پرونده های موجود در جادوگر تعریف کنید.

در صفحه برچسب گذاری خودکار برای برنامه های Office ، برچسب گذاری خودکار برای برنامه های Office را فعال کنید و سپس شرایطی را که می خواهید برچسب شما به طور خودکار بر روی داده های شما اعمال شود ، تعریف کنید.

برای مثال :

برچسب داده ها در Azure Purview

قوانین برچسب گذاری خودکار را برای ستون های پایگاه داده تعریف کنید

هنگام ایجاد یا ویرایش برچسب ، قوانین برچسب گذاری خودکار را برای ستون های پایگاه داده در جادوگر تعریف کنید.

در زیر گزینه Azure Purview hebûn :

 1. لغزنده خودکار برچسب گذاری برای ستون های پایگاه داده را انتخاب کنید.
 2. برای انتخاب انواع حساس اطلاعاتی که می خواهید روی برچسب خود اعمال کنید ، تیک اطلاعات حساس را انتخاب کنید.

برای مثال :

برچسب داده ها در Azure Purview

داده های خود را اسکن کنید تا به طور خودکار برچسب ها اعمال شود

داده های خود را در Azure Purview اسکن کنید تا بر اساس برچسب گذاری خودکار که تعریف کرده اید ، برچسب هایی که ایجاد کرده اید به صورت خودکار اعمال شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تنظیم اسکن در دارایی های مختلف در Azure Purview ، به این موارد مراجعه کنید:

برچسب داده ها در Azure Purview

برچسب دارایی ها را مشاهده کنید

هنگامی که قوانین برچسب گذاری خودکار را برای برچسب های خود در Microsoft 365 تعریف کردید و داده های خود را در Azure Purview اسکن کردید ، برچسب ها به طور خودکار بر روی دارایی های شما اعمال می شوند.

برای مشاهده برچسب های اعمال شده در دارایی های شما در کاتالوگ Azure Purview:

در کاتالوگ Azure Purview ، برای نشان دادن پرونده هایی که فقط دارای برچسب خاص هستند ، از گزینه های فیلتر کردن برچسب استفاده کنید.

برای مثال:

برچسب داده ها در Azure Purview برچسب داده ها در Azure Purview

گزارش های Insight را برای طبقه بندی ها و برچسب های حساسیت مشاهده کنید.

با استفاده از گزارش های برچسب گذاری طبقه بندی و حساسیت ، اطلاعات مربوط به طبقه بندی شده و برچسب خورده خود را در Azure Purview پیدا کنید.

 

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.


پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین