مقالات

خواندن و نوشتن نقاط پایانی XMLA در Power BI Premium

خواندن و نوشتن نقاط پایانی XMLA در Power BI Premium

در این مقاله از در دسترس بودن کلی خواندن و نوشتن نقطه پایانی XMLA در Power BI Premium خبر می دهیم.

نقاط انتهایی XMLA ، Power BI وارث اکوسیستم بزرگی از توسعه دهندگان ، شرکا ، ابزارهای BI و راه حل های ساخته شده در طول سال ها است.

نقاط پایانی XMLA دسترسی به موتور خدمات تجزیه و تحلیل در سرویس Power BI را فراهم می کند ، به مشتریان اجازه می دهد تا از ابزارهای BI سازمانی به طور مستقیم در مجموعه داده های Power BI استفاده کنند.

قابلیت فقط خواندنی ، اتصال بستر باز را برای مجموعه داده های Power BI فراهم می کند. امکان ایجاد مدلهای معنایی تک نسخه از حقیقت که با طیف وسیعی از ابزارهای تجسم داده از فروشندگان مختلف سازگار است.

 خواندن / نوشتن نقاط پایانی XMLA سناریوهای اضافی BI سازمانی را برای مدیریت مجموعه داده ها ، مدیریت چرخه عمر برنامه ها ، حاکمیت ، مدل سازی معنایی پیچیده ، اشکال زدایی و نظارت معرفی کرده است – همه اینها در Power BI است.

به عنوان بخشی از نسخه GA ، قابلیت های جدید زیر معرفی شده است:

 • عضویت در نقش فراداده : Dataset از طریق نقطه پایانی XMLA اکنون می تواند برای ایجاد ، اصلاح یا حذف نقش های مدل برای یک مجموعه داده ، تنظیم فیلترهای امنیتی در سطح ردیف (RLS) و تنظیم عضویت برای کاربران Azure Active Directory (AAD) اسکریپت نویسی کند.
 • اتصال زنده از نقطه پایانی : XMLA می توان برای اتصال زنده به مجموعه داده استفاده کرد. هنگام انتقال مدل های موجود از Azure Analysis Services به Power BI Premium ، مشتریان می توانند بصورت زنده به فضای کاری Power BI متصل شده و در سرویس Power BI منتشر کنند.
 • پشتیبانی اصلی خدمات:‌ اکنون کاربران می توانند از طریق نقطه پایانی XMLA با خدمات اصلی ارتباط برقرار کنند تا عملیات و سطح خدمات بدون مراقبت از قبیل تأمین فضاهای کاری ، استقرار مدل ها و تازه سازی مجموعه داده ها را کنترل نکنند.

برای فعال کردن نقطه پایان خواندن و نوشتن XMLA برای ظرفیت Power BI Premium خود ، لطفاً به صفحه مدیر ظرفیت تنظیمات مجموعه داده بروید.

نقاط پایانی XMLA در Power BI Premium

نقاط پایانی XMLA گامی مهم در جهت متحد کردن واقعی تجزیه و تحلیل درجه شرکت و BI سلف سرویس در یک پلت فرم واحد است. با Power BI Premium ، هم اکنون حتی بیشترین نیازهای سازمانی را می توان با ابزارها و فرایندهایی برطرف کرد که Power BI از Analysis Services به ارث برده است.

در اینجا فقط برخی از ابزارهای مشتری وجود دارد که خارج از جعبه با نقاط پایانی Power BI Premium XMLA کار می کنند.

 • ویژوال استودیو با پروژه های خدمات تجزیه و تحلیل – همچنین ابزارهای داده SQL Server شناخته شده یا به سادگی SSDT ، ابزاری برای مدل سازی مدل های جدولی Analysis Services است. برنامه های افزودنی پروژه های Analysis Services در تمام نسخه های ویژوال استودیو ۲۰۱۷ و نسخه های بعدی ، از جمله نسخه رایگان انجمن پشتیبانی می شوند.
 • SQL Server Management Studio (SSMS) – از کوئری های DAX ، MDX و XMLA پشتیبانی می کند. با استفاده از زبان برنامه نویسی مدل Tabular (TMSL) ، عملیات تازه سازی دانه ریز و نوشتن داده های فراداده داده را انجام دهید. به نسخه ۱۸.۸ یا بالاتر نیاز دارد. از اینجا بارگیری کنید.
 • SQL Server Profiler – این ابزار با SSMS نصب شده است ، ردیابی و رفع اشکال از وقایع مجموعه داده را فراهم می کند. در حالی که رسماً برای SQL Server منسوخ شده است ، Profiler همچنان در SSMS گنجانده شده و همچنان برای Analysis Services و هم اکنون Power BI Premium پشتیبانی می شود.
 • جادوگر استقرار سرویس های تجزیه و تحلیل – این نصب با نصب SSMS ، امکان استقرار یک پروژه مدل جدولی SSDT در یک فضای کاری Power BI Premium را فراهم می کند. این می تواند به صورت تعاملی یا از خط فرمان برای اتوماسیون اجرا شود. به عنوان مثال ، این ابزار را می توان از خطوط لوله Azure DevOps فراخوانی کرد.
 • cmdlets PowerShell – از cmdlets Analysis Services برای خودکار کردن کارهای مدیریت مجموعه داده مانند عملیات تازه سازی استفاده کنید.
 • Power BI Report Builder – ابزاری برای نوشتن گزارش های صفحه بندی شده. یک تعریف گزارش ایجاد کنید که مشخص کند چه داده هایی را باید بازیابی کرد ، از کجا باید آنها را دریافت کرد و چگونه آنها را نمایش داد. می توانید گزارش خود را در Report Builder پیش نمایش کرده و سپس گزارش خود را در سرویس Power BI منتشر کنید.
برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

 

 • Tabular Editor – متخصصان BI را قادر می سازد تا با استفاده از یک ویرایشگر بصری و سبک وزن ، به راحتی مدل های جدولی را بسازند ، حفظ و مدیریت کنند. نمای سلسله مراتبی تمام اشیا in موجود در مدل جدولی شما را نشان می دهد. آنها با پوشه های صفحه نمایش ، با پشتیبانی از ویرایش ویژگی چند انتخاب و برجسته سازی نحو DAX ، سازماندهی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به سایت tabulareditor.github.io مراجعه کنید.

 

 • DAX Studio – ابزاری کامل برای نوشتن ، تشخیص ، تنظیم عملکرد و تجزیه و تحلیل DAX. این ویژگی ها شامل مرور شی ، ردیابی یکپارچه ، خرابی اجرای پرس و جو با آمار دقیق ، برجسته سازی و قالب بندی نحو DAX است. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به سایت daxstudio.org مراجعه کنید.
 • ALM Toolkit – ابزاری برای مقایسه طرحواره برای مجموعه داده های Power BI که برای سناریوهای مدیریت چرخه حیات برنامه (ALM) استفاده می شود. استقرار آسان را در محیط ها انجام دهید و تازه سازی تدریجی داده های تاریخی را حفظ کنید. فایلهای فراداده ، شاخه ها و بازپخش ها را متفاوت و ادغام کنید. از تعاریف مشترک بین مجموعه داده ها دوباره استفاده کنید.
 • جداول محوری اکسل – برای جمع بندی ، تحلیل ، کاوش و ارائه داده های خلاصه از مجموعه داده های Power BI از Excel PivotTable استفاده کنید.
 • شخص ثالث – شامل برنامه های تجسم داده مشتری و ابزارهایی است که می توانند در Power BI Premium به مجموعه داده ها متصل شوند ، پرس و جو کنند و مصرف کنند. اکثر ابزارها به آخرین نسخه کتابخانه های سرویس گیرنده MSOLAP نیاز دارند ، اما برخی از آنها ممکن است از ADOMD استفاده کنند.

نسل دوم Power BI Embedded که از آن با عنوان Embedded Gen 2 یاد می شود ، برای مشترکان Azure خود در طول دوره پیش نمایش نیز در دسترس است.

تمام قابلیت های Power BI Embedded Gen 1 مانند مکث و از سرگیری مجدد ظرفیت در Gen 2 حفظ شده و قیمت هر SKU ثابت است ، با این وجود منبع ظرفیت Gen 2 به روزرسانی های زیر و تجربه بهبود یافته را فراهم می کند:

 • عملکرد پیشرفته – عملکرد بهتر در هر اندازه ظرفیت ، در هر زمان. عملکردها همیشه با حداکثر سرعت انجام می شوند و با نزدیک شدن بار به ظرفیت به محدودیت ظرفیت ، سرعت آنها کاهش نمی یابد.
 • مقیاس بزرگتر – بدون محدودیت در همزمان سازی تازه سازی ، محدودیت حافظه کمتر و جدایی کامل بین تعامل گزارش و تازه سازی برنامه ریزی شده
 • سطح ورود پایین تر برای گزارش های صفحه بندی شده و بارهای هوش مصنوعی – مشتریان می توانند با SKU A1 شروع کنند و در صورت نیاز رشد کنند.
 • مقیاس گذاری بلافاصله یک منبع – از مقیاس گذاری یک منبع Gen 1 در چند دقیقه ، تا مقیاس بندی یک منبع Gen 2 در چند ثانیه.
 • مقیاس گذاری بدون خرابی – مشتریان می توانند یک منبع جاسازی شده Gen 2 را بدون تجربه هرگونه خرابی مقیاس بندی کنند.
 • معیارهای بهبود یافته – چند هفته دیگر برای ساده سازی نظارت و اتوماسیون مبتنی بر معیارها می آید. به جای معیارهای مختلف Gen 1 ، یک معیار استفاده از پردازنده در Gen 2 وجود دارد. علاوه بر این ، یک ابزار گزارشگری داخلی به شما امکان می دهد تا تجزیه و تحلیل استفاده ، برنامه ریزی بودجه و بازپرداخت هزینه ها را انجام دهند.

چه طور باید شروع کرد

مشتریان یا می توانند یک منبع ظرفیت Embedded Gen 1 یا Embedded Gen 2 ایجاد کنند.

در طول دوره پیش نمایش ، آنها می توانند هر دو نوع ظرفیت Power BI Embedded را به طور موازی اجرا کنند و با استفاده از Groups AssignToCapacity API ، هر فضای کاری Power BI را به ظرفیت Gen1 یا Gen 2 اختصاص دهند.

 مشتریان می توانند یک منبع ظرفیت تعبیه شده Gen 2 یا در پورتال Azure یا با استفاده از الگوی Azure Resource Manager (ARM) ایجاد کنند (Azure CLI برای Power BI Embedded Generation 2 پشتیبانی نمی شود (پیش نمایش)).

نقاط پایانی XMLA در Power BI Premium

برای دانلود دوره آموزشی پاور بی آی کلیک کنید.

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین