مقالات

بهترین ابزارهای مصور سازی داده در سال ۲۰۲۰

بهترین نرم افزارهای مصور سازی حوزه هوش تجاری سال ۲۰۲۰

The best Data visualization software

ابزارهای مصور سازی داده به طور مداوم در حال پیشرفت هستند تا ضمن افزایش قابلیت دسترسی و کاربرپسندی ، ویژگی های قدرتمندتری نیز ارائه دهند.

با افزایش تعداد نقش های شغلی که ما را ملزم به استفاده از داده برای تصمیم گیری  برای شرکت ها می کنند ، ابزارهای مصور سازی ابزاری فزاینده مهم در زندگی کاری ما هستند.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

ابزارهای مصور سازی داده امروزه بصورت Cloud  ارایه خدمات میدهند.

بنابراین آنها می توانند با داده های شما در هر مکانی که ذخیره می شوند ارتباط برقرار کنند.

این ابزار بیشتر از هوش مصنوعی و اتوماسیون استفاده میکنند. این بدان معنی است که یک تغییر قوی به سمت برنامه های هوشمند و خودآموز وجود دارد که به طور فزاینده ای در انجام کارهای معمول ، پیش پا افتاده و حتی نه چندان پیش پا افتاده کارآمد می شوند.

تحلیلگران گارتنر پیش بینی می کنند که تا سال ۲۰۲۵ ، بیشتر اطلاعات خود را از قصه پردازی مبتنی بر داده(data-driven narrative storytelling) بدست خواهیم آورد و ۷۵٪ این داستان ها (storytelling) توسط سیستم های خودکار تولید می شوند.

ابزارهای ذکر شده در زیر راه حل های اختصاصی تجسم یا بسته های تحلیلی کامل هستند .

در اینجا خلاصه ای از بهترین ابزارهایی مصور سازی داده است که امروز در دسترس هستند البته بعضی ها رایگان(محدود) و بعضی ها برای استفاده احتیاج به مجوز دارند.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Power BI

این نرم افزار پلتفرم تجزیه و تحلیل تجاری استاندارد داده های  صنعت مایکروسافت قابلیت های تجسم داده بصری را ارائه می دهد.

 PowerBI شروع به ایجاد داشبورد و نمودارهای تعاملی از داده های سازمانی خود برای شخصی بدون تجربه قبلی می کند.

 همانند سایر خدمات تجاری ابری مایکروسافت ، این سرویس به گونه ای طراحی شده است که به تیم ها امکان همکاری مشترک روی پروژه های داده را می دهد.

 همچنین اجازه می دهد پرس و جوها با زبان طبیعی و مکالمه ای ساخته شوند و نتایج به سرعت با گرافیک شفاف و چشم نواز ارائه می شوند.

 PowerBI با طیف مناسبی از الگوها و گزینه های تجسم همراه است ، فایل نصبی نرم افزاریا به صورت رایگان یا برای خرید در وب سایت مایکروسافت موجود است.

 همچنین در نسخه رایگان و با قیمت ۱۰ دلار برای هر یوزر می باشد که در نسخه سازمانی آن نیز مقرون به صرفه است.

برای دانلود آموزش نرم افزار PowerBI کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

Power BI چیست؟
Power BI چیست؟

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Tableau

Tableau  استاد بزرگ در ابزارهای مصور سازی داده های سازمانی است ، اما این بدان معنا نیست که این یک راه حل مناسب برای همه خواهد بود.

Tableau  سال گذشته توسط Salesforce خریداری شد ، اما همچنان به عنوان یک نسخه رایگان معروف به Tableau Public موجود است.

Tableau مدتی است به عنوان یکی از رهبران تجسم داده در سایت گارتنر می باشد .

 همچنین راه حل تجزیه و تحلیل مبتنی بر ابر  را برای کاربران  فراهم می کند .که تمام توانایی های BI مورد نیاز شما را فراهم می کند.

اما این قدرت و انعطاف پذیری آن در هنگام تولید نمودهای گرافیکی از داده هایی است که بیشتر از همه به شهرت رسیده است.

برای دانلود آموزش نرم افزار Tableau  کلیک کنید

Tableau
Tableau چیست ؟

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

QlikSense

 Qlik  یک پلت فرم قدرتمند تجسم داده و هوش تجاری ارائه می دهد که بیش از ۵۰،۰۰۰ مشتری در سراسر جهان از آن استفاده می کنند.

 این راه حل به صورت یک نسخه آزمایشی رایگان در دسترس است ، بنابراین می توانید سریعاً به آن پیشنهاد کنید و ببینید آیا مناسب به نظر می رسد.

QlikSense  نه تنها از تجسم قدرتمند داده بلکه از طیف کاملی از خدمات تجزیه و تحلیل ، از کاوش داده گرفته تا تجزیه و تحلیل پشتیبانی می کند.

یکی از نقاط قوت آن توانایی مصرف داده ها از چندین منبع است – از جمله داده های خارجی سرویس های ابری – که به لطف عملکردهای انعطاف پذیر Connect و API با هم ترکیب و تجزیه و تحلیل می شوند.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Dundas BI

Dundas BI یک پلتفرم تجسم داده و هوش تجاری است.

 این ابزاری با کاربرد آسان است که به هر کسی امکان ایجاد تجسم و داشبورد جذاب داده را می دهد.

 Dundas BI همچنین می تواند در سیستم ها و برنامه های موجود شما می تواند تعبیه شود .

 که این یک انتخاب جذاب برای آن دسته از شرکت هایی است که می خواهند ابزارهای موجود خود را با تجسم داده ها و قابلیت های تجزیه و تحلیل بهتر ارتقا دهند.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Infogram

این یک ابزار مصور سازی اختصاصی است که در جهت ایجاد نمودارها ، ارائه داشبورد برای استفاده های شرکتی طراحی شده است.

 یک رابط کشیدن و رها کردن به شما امکان می دهد به سرعت اسناد یا اسلایدهای پر از اطلاعات گرافیکی را بسازید. عناصر مشارکتی آن  به کاربران این توانایی را می دهد که  داده های مختلف را به روش های مختلف آزمایش کنند تا ببینند بهترین نتیجه را دارد.

اگر برای اتصال به یک پلتفرم تجزیه و تحلیل موجود به یک ابزار داشبورد مخصوص برای اینفوگرافیک ها ، نمودارها ، اسلایدها و نقشه ها نیاز دارید ، مطمئناً ارزش اینفوگراف را دارد که به آن نگاه کنید.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Google Charts

Google Charts مکانی عالی برای شروع بررسی امکانات مصور سازی داده است.

 استفاده از آن کاملاً رایگان است و به شما امکان می دهد به سرعت شروع به ایجاد نمایش های گرافیکی از داده های خود و ایجاد داشبورد های تعاملی کنید.

این می تواند از HTML 5 خروجی بگیرد ، بنابراین تجسم ها و داشبورد شما می تواند در هر وب سایتی تعبیه شود و اگرچه استفاده از آن بسیار ساده است .

 اما به شما امکان دسترسی به همان ابزاری را می دهد که گوگل از آنها برای تجزیه و تحلیل و توسعه خود استفاده می کند .

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Looker

Looker نسل جدیدی از ابزارهای مصور سازی داده است که هدف آن قرار دادن تجزیه و تحلیل و داشبورد در دست کارمندان در سراسر سازمان است .

 نه تنها حفاظت کتابخانه عظیم از الگوهای شفاف و رنگارنگ را ارائه می دهد که می تواند بر روی داده های شما اعمال شود به شما اجازه می دهد روش های مختلف ارائه را آزمایش کنید.

 داشبورد برای چندین نوع کاربر قابل تنظیم است ، بنابراین مشتریان ، کارمندان ، شرکا یا تیم های مدیریتی همه موارد مهم را برای آنها می توانید به اشتراک بگذارید.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده

Paraview

Paraview منبع باز و کاملاً رایگان است ، اما به دلیل تمرکز بر روی تجزیه و تحلیل مجموعه داده های علمی ، ممکن است مناسب ترین ابزار برای شروع یک مبتدی نباشد.

 با این حال ، اگر شما در این گروه کاربری خوب قرار بگیرید ، ممکن است بهترین ابزار مناسب برای نیازهای شما باشد.

با توجه به محبوبیت آن در جامعه تجزیه و تحلیل داده های علمی ، کمک و پشتیبانی زیادی از طریق متخصصانی که هر روز از آن استفاده می کنند وجود دارد.

این به خصوص برای ایجاد تجسم پیچیده از مجموعه داده های علمی مناسب است و قادر به تولید برخی از گرافیک های فوق العاده دقیق در زمینه هایی مانند اخترفیزیک و پویایی سیالات است.

بهترین ابزارهای مصور سازی داده


٪ نظرات

  1. عالی عالی عالی سپاس از مقاله های خوبتون

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین