مقالات

با انواع محصولات RapidMiner آشنا شوید

با انواع محصولات RapidMiner آشنا شوید

در این آموزش RapidMiner ، ما از اصول RapidMiner شروع می کنیم و تمام مفاهیم اصلی RapidMiner را یاد می گیریم.

 حالا ، بیایید نگاهی به مفاهیم زیر در این آموزش بیاندازیم.

RapidMiner یک چارچوب یکپارچه هوش مصنوعی سازمانی است که راه حل های هوش مصنوعی را برای تأثیر مثبت بر مشاغل ارائه می دهد.

این به عنوان یک پلت فرم نرم افزار علوم داده است . برای استخراج داده ها ، داده کاوی ، یادگیری عمیق ، یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل پیش بینی استفاده می شود. RapidMiner یک نرم افزار رایگان است تا کاربران بتوانند قابلیت های آن استفاده کنند.

به طور گسترده ای در تعدادی از برنامه های تجاری و همچنین در زمینه های مختلف قابل استفاده می باشد.مانند: تحقیق ، آموزش ، آموزش ، نمونه سازی سریع و توسعه برنامه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تمام فرآیندهای اصلی یادگیری ماشین مانند آماده سازی داده ها ، اعتبارسنجی مدل ، تجسم نتایج و بهینه سازی را می توان با استفاده از RapidMiner انجام میگیرد.

RapidMiner

محصولات RapidMiner

RapidMiner یک رویکرد یکپارچه از کل چرخه زندگی علوم داده از داده کاوی گرفته تا یادگیری ماشین و مدل سازی پیش بینی است.

محصولات بسیاری از RapidMiner وجود دارد که برای انجام چندین عملیات استفاده می شود.

RapidMiner

RapidMiner Studio

این یک مدل علم داده های بصری است که برای طراحی گردش کار برای اعتبار سنجی مدل هایی که نمونه سازی را تسریع می کنند ، استفاده می شود.

با استفاده از RapidMiner Studio ، می توان به داده های ساخت یافته سنتی و داده های بدون ساختار مانند متن ، تصاویر و رسانه ها دسترسی ، بارگیری و تجزیه و تحلیل کرد. همچنین می تواند اطلاعات را از این نوع داده ها استخراج کرده و داده های بدون ساختار را به ساختار تبدیل کند.

RapidMiner Studio می تواند داده های ساخت یافته را با داده های غیر ساختاری ترکیب کرده و سپس از تمام داده ها برای تجزیه و تحلیل پیش بینی استفاده کند.

مجموعه بی نظیر آن از قابلیت های مدل سازی و الگوریتم های یادگیری ماشین برای یادگیری نظارت شده و بدون نظارت ، انعطاف پذیر ، قوی هستند و به شما امکان می دهند بر روی ساخت بهترین مدل های ممکن برای هر مورد استفاده تمرکز کند.RapidMiner Studio برای تخمین دقیق و مناسب عملکرد مدل فراهم می کند.

نرم افزار RapidMiner چیست ؟ برای آشنایی با RapidMiner  کلیک کنید.

این نرم افزار یک رویکرد مدولار دقیق دارد که اجازه نمی دهد اطلاعاتی که در مراحل پیش پردازش استفاده می شود از آموزش مدل به برنامه داخلی مدل نشت کند.RapidMiner Studio استفاده از مدل ها را آسان می کند ، خواه آنها را در سیستم عامل RapidMiner به دست آورید یا از مدل های  دیگر به دست آمده باشد.

این نرم افزار همچنین از انواع زبان های اسکریپت نویسی پشتیبانی می کند .مواردی را که علم علوم داده به راحتی کار نمی کند بدون استفاده از هیچ برنامه نرم افزاری پوشش می دهد.

علاوه بر ارائه داده های مختلف و ویژگی های ساخت مدل ، RapidMiner Studio دارای مجموعه ای از عملیات کنترل فرآیند مانند ابزار است که به شما امکان می دهد فرایندهایی را بسازید که مانند برنامه ها برای انجام وظایف حلقه ای ، فراخوانی منابع سیستم و جریان های شاخه ای عمل می کنند.

 

RapidMiner

RapidMiner مدل خودکار

 Auto Model نسخه پیشرفته RapidMiner Studio است که روند ساخت و اعتبارسنجی مدل های داده را افزایش می دهد. شما می توانید فرایندها را شخصی سازی کنید و می توانید بر اساس نیاز خود تولید کنید.

به طور عمده سه مدل از مشکلات را می توان با مدل پیش بینی حل کرد ، یعنی پیش بینی ، خوشه بندی.با پیش بینی ، می توان مسائل طبقه بندی و رگرسیون را حل کرد.

مدل خودکار ارزیابی داده ها را ارائه می دهد ، مدل های مربوطه را برای حل مسئله ارائه می دهد و پس از اتمام محاسبات ، نتایج این مدل ها را مقایسه می کند.

مدل خودکار نه تنها در تولید نتایج دقیق کمک می کند بلکه به شما در تجزیه و تحلیل نتایجی که برای مدل های یادگیری عمیق ایجاد می شود و درک منطق داخلی کاملاً دشوار است کمک می کند.

مدل خودکار را می توان به عنوان نمایی در Rapidminer Studio ، در کنار نمای نتایج ، نمای طراحی و Turbo Prep مشاهده کرد.

RapidMiner Turbo Prep

آماده سازی داده ها زمان بر است و RapidMiner Turbo Prep به منظور سهولت در تهیه داده ها طراحی شده است.

این یک رابط کاربری را فراهم می کند که داده های شما همیشه در جلو و مرکز قابل مشاهده است ، جایی که می توانید گام به گام تغییرات را انجام دهید و بلافاصله نتایج را مشاهده کنید ، با طیف گسترده ای از توابع پشتیبانی برای آماده سازی داده ها برای ساخت مدل یا ارائه مدل.Turbo Prep برای اینکه دوبار همان کار را انجام ندهد ، یک فرآیند RapidMiner در پس زمینه ایجاد می کند.

RapidMiner

داشتن داده های سازگار و مفید برای تهیه مدل های داده مهم است. Turbo Prep اطمینان حاصل می کند که همه داده های مهم را با هم جمع می کند ، داده های بی ارزش را از بین می برد ، داده های باقیمانده را به یک قالب سازگار و مفید تبدیل می کند و نتیجه را ارائه می دهد.

پس از آماده سازی داده ها ، می توانید اقدامات دیگری مانند:

مدل: داده های خود را به مدل خودکار منتقل کنید تا به شما در ساختن یک مدل کمک کند!

نمودارها: داده های خود را با استفاده از نمودارهای مختلف نمایش دهید.

روند: مراحل آماده سازی داده ها را برای استفاده بعداً بعنوان فرآیند RapidMiner ذخیره کنید.

تاریخچه: به سابقه تهیه داده ها نگاه کنید ، به مرحله قبل برگردید و تغییرات مطلوبی را ایجاد کنید.

صادرات: داده های خود را در یک فایل ذخیره کنید یا آنها را در مخزن RapidMiner ذخیره کنید.

RapidMiner Go

RapidMiner Go یک AutoML است که برای هر کسی ساخته شده است – کارشناسان دامنه ، کاربران تجاری و تحلیلگران برای دسترسی بیشتر به دانش دادهها.

به راحتی داده های خود را کاوش کنید و پتانسیل یادگیری ماشین را برای کمک به حل یک مشکل جدید ارزیابی کنید. این نرم افزار به شما کمک می کند داده های مورد نیاز و مدل های داده ای را که برای هدایت بینش تأثیرگذار لازم است ارزیابی کنید.

اکنون می توانید یک مدل یادگیری ماشین و موارد کامل کسب و کار را در عرض چند دقیقه ارائه دهید ، مدل خود را برای سود و بازده سرمایه بهینه کنید و کل تیم تجزیه و تحلیل را تولید کنید.

RapidMiner Go به شما کمک می کند تا انواع مختلف مدل ها را از طریق مجموعه ای از نمودارها و تجسم ها درک کرده و به راحتی مدل های خود را تولید کنید.

RapidMiner

RapidMiner Server

RapidMiner Server یک سرور برنامه با عملکرد بهینه شده است که در آن می توانید فرآیندهای تحلیلی را برنامه ریزی و اجرا کنید و به سرعت نتایج خود را بازگردانید.

این برنامه به طور یکپارچه با RapidMiner Studio و سایر منابع داده سازمانی ادغام می شود تا فرآیندها را به طور منظم به روز کند تا بتواند تغییرات منابع داده خارجی را منعکس کند.

در سرور RapidMiner ، مدیریت نسخه و مخازن مشترک به همکاری ، ایجاد برنامه های تعاملی و تجسم نتایج به صورت محلی یا از راه دور با استفاده از نمودارها و نقشه های HTML5 کمک می کنند.

RapidMiner

اجزای اصلی پیکربندی سرور RapidMiner شامل موارد زیر است:

۱- RapidMiner Studio

۲-سرور  رپیدماینر

۳-RapidMiner نماینده کار

۴-ظرف کار RapidMiner

۵-مخزن سرور رپیدماینر

۶-منابع داده

۷-پایگاه داده عملیات

RapidMiner Radoop

RapidMiner Radoop برای از بین بردن پیچیدگی علم داده در Hadoop و Spark طراحی شده است.

اکنون ، کدگذاری یادگیری ماشین برای Hadoop & Spark بسیار آسان است ، ایجاد مدل های پیش بینی با کمک طراح گردش کار تصویری RapidMiner Studio. همچنین ، بدون نیاز به کدگذاری در Spark ، می توانید مدل های پیش بینی را در Hadoop بسازید و اجرا کنید.

RapidMiner و  SparkRM برای اجرای جریان پردازش داده ها در RapidMiner Studio به طور موازی در داخل Hadoop است.Radoop کمک می کند تا سرمایه گذاری شما را در اکوسیستم Hadoop به حداکثر برسانید:

استفاده مجدد از کد موجود SparkR ، PySpark ، Pig و HiveQL.کاهش خطر و اجرای انطباق نظارتی با پشتیبانی داخلی Apache Sentry و Apache Ranger.استفاده از رمزگذاری HDFS برای مطابقت با سیاست های امنیت داده.

RapidMiner

نتیجه

محصولات و ویژگی های RapidMiner رونق علم داده است که با رابط کاربر پسند قابلیت های قدرتمندی را در اختیار کاربران قرار می دهد که به کاربران امکان می دهد هنگام کار با داده ها از ابتدا عملکرد مثبتی داشته باشند.

بنابراین ، کار با هر یک از اجزای مقاوم ابزار آسان است. کاربران مجموعه ای از ابزارها را بدست می آورند که می توانند با ایجاد گردش کار و مدل های داده ، حتی از داده های بی ربط ، بی نظم و بی فایده استفاده کنند.

این می تواند با استفاده از توانایی کاربران و تیم آنها در ساخت داده ها به روشی آسان برای درک آنها ، محقق شود.

برای انجام عملکردهای مربوط به علم داده ، رپیدماینر محصولی را ارائه می دهد که می تواند برای ساده سازی دسترسی به داده ها و مدیریت آن مورد استفاده قرار گیرد تا بارگذاری ، ارزیابی و دسترسی به همه داده ها مانند متن و تصاویر برای کاربران آسان شود.

پس از آن می توان از خروجی پردازش شده برای تصمیم گیری معقول و مناسب برای شما و سازمان استفاده کرد.


پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین