مقالات

انواع نرم افزار IBM SPSS Modeler

انواع نرم افزار IBM SPSS Modeler

پلت فرم تحلیلی پیش بینی است که برای آوردن هوش پیش بینی در تصمیم گیری های گروه ها ، سیستم ها و شرکت طراحی شده است.

 با ارائه طیف وسیعی از الگوریتم ها و تکنیک های پیشرفته که شامل تجزیه و تحلیل متن ، تجزیه و تحلیل موجودیت ، مدیریت تصمیم گیری و بهینه سازی است.

 SPSS Modeler می تواند به شما کمک کند تا به طور مداوم تصمیمات صحیح – از دسک تاپ یا درون سیستم های عملیاتی را بگیرید.

 IBM® SPSS® Modeler یک میز کار قدرتمند و متنوع داده کاوی است که به شما کمک می کند بدون نیاز به برنامه نویسی ، مدل های پیش بینی دقیق را به سرعت و بصری بسازید.

 بسیاری از مشاغل ، موسسات دانشگاهی و آژانس های ملی با عملکرد برتر انگلیس برای باز کردن قفل ارزش داده های شرکت خود ، بهبود فرایندهای تجاری و تصمیم گیری آگاهانه تر در زمینه هایی مانند:

  • Customer intimacy/customer experience management
  • Fraud and risk mitigation
  • Human capital management/resource planning
  • Inventory management
  • Marketing effectiveness
  • Operational excellence

انواع IBM SPSS Modeler

SPSS Modeler به شما کمک می کند تا:

یک رابط بصری منحصر به فرد با پشتیبانی از تکنیک های پیشرفته تحلیلی ، الگوها و روندهای داده های ساختاریافته یا غیر ساختاری را با سهولت بیشتری کشف کنید.

نتایج را مدل کنید و درک کنید چه عواملی بر آنها تأثیر می گذارد تا بتوانید از فرصت ها استفاده کرده و خطرات را کاهش دهید.

SPSS Modeler دارای یک رابط گرافیکی بصری است

با استفاده از رابط گرافیکی بصری IBM SPSS Modeler ، فرآیند داده کاوی را به راحتی تجسم کنید.

از این رابط ، می توانید به راحتی به داده های عددی ، جدولی از منابع مختلف همراه با متن ، وب و داده های نظرسنجی دسترسی پیدا کنید.

از مدل سازی برای بهبود نتایج کسب و کار در مناطقی از جمله مدیریت ارتباط با مشتری ، بازاریابی ، برنامه ریزی منابع ، کلاهبرداری و کاهش خطر و تحقیقات پزشکی.

می توانید از یک رابط واحد به همه قابلیت های پیش بینی و همچنین تحول داده ها ، تست فرضیه و گزارش داده های IBM SPSS Statistics دسترسی پیدا کنید.

نرم افزار SPSS چیست؟ برای آشنایی با IBM SPSS Modeler کلیک کنید.

SPSS Modeler به شما امکان می دهد از هر منبع ، از تمام داده های خود استفاده کنید

IBM SPSS Modeler با نرم افزار Cognos® Business Intelligence و همچنین با طیف گسترده ای از پایگاه داده ها ، صفحات گسترده و پرونده های تخت – از جمله IBM® SPSS® Statistics ، SAS® و Microsoft® Excel® – و در طیف گسترده ای از سیستم عامل ها ادغام می شود.

 این بدان معنی است که شما می توانید با استفاده از تمام منابع داده خود بینش بسیار عمیق تر و پیش بینی های دقیق تری ایجاد کنید تا دید کاملی از مشتریان خود ایجاد کنید.

 ادغام با Cognos و InfoSphere are Warehouse به شما کمک می کند از سرمایه گذاری خود در سیستم های اطلاعاتی ارزش بیشتری کسب کنید زیرا می توانید از داده های فراوان خود نه تنها برای درک بهتر وضعیت فعلی کسب و کار خود بلکه از طریق تجزیه و تحلیل های پیش بینی آمیز به آینده نیز استفاده کنید.

با استفاده از SPSS Modeler می توانید یافته های خود را به راحتی مستقر استفاده کنید

رمز موفقیت در داده کاوی فقط خود مدل نیست ، بلکه نحوه استقرار یافته های خود در سازمان است.

با استفاده از SPSS Modeler می توانید طیف کاملی از توابع تحلیلی پیشرفته ، از جمله الگوریتم های پیشرفته ، آماده سازی خودکار داده ها و قابلیت های تجسم تعاملی غنی را انتخاب کنید.

 پس از ساخت مدل های خود ، می توانید به سرعت و به راحتی بینش و پیش بینی خود را در اختیار تصمیم گیرندگان و سیستم های عملیاتی ، از جمله کارکنان مرکز تماس ، کارمندان مشتری و وب سایت ها قرار دهید.

به کدام نسخه IBM SPSS Modeler نیاز دارم؟

IBM SPSS Modeler دارای چهار نسخه شخصی ، حرفه ای ، ممتاز و طلایی است. اینکه به کدام یک نیاز دارید به نوع تجزیه و تحلیل مورد نظر شما بستگی دارد. در زیر راهنمای مختصری برای موارد موجود در هر نسخه آورده شده است تا به شما کمک کند بهترین گزینه را برای شما تعیین کند.

Modeler Personal(مدل ساز شخصی)

مدل های پیش بینی را از روی دسک تاپ خود طراحی و بسازید.

 SPSS Modeler Personal با آشکار کردن الگوها و روند موجود در داده های ساخت یافته ، برای بینش عمیق تر در مورد مشتریان یا اعضای سازنده ، به شما کمک می کند تا سریعتر به مشکلات تجاری پاسخ دهید.

 Modeler Personal تمام توان ، سهولت استفاده و انعطاف پذیری رابط کاربری منحصر به فرد “برنامه نویسی” خود را ارائه می دهد و یک نقطه ورود به مجموعه قابل توجهی از قابلیت های مقرون به صرفه و بسیار رقابتی را فراهم می کند.

انواع IBM SPSS Modeler
انواع IBM SPSS Modeler

IBM SPSS Modeler Professional(حرفه ای)

نسخه حرفه ای IBM SPSS Modeler نسخه استاندارد خانواده Modeler است.

 این یک طیف گسترده ای از آماده سازی داده ها ، گرافیکی و عملکرد واردات / صادرات داده ها است.

 این همچنین شامل طیف کاملی از الگوریتم های طبقه بندی ، تداعی و تقسیم بندی Modeler و همچنین تعدادی از روش های مدل سازی خودکار است.

 IBM SPSS Modeler Professional در هر دو نسخه دسکتاپ کلاینت و سرور موجود است.

الگوهای پیچیده و ظریف را در داده های ساختاری نشان دهید.

 SPSS Modeler Professional الگوریتم های پیشرفته ، دستکاری داده ها و مدل سازی خودکار و تکنیک های آماده سازی را برای ساخت مدل های پیش بینی کننده ارائه می دهد که می تواند به شما در ارائه نتایج بهتر کسب و کار با سرعت بیشتری کمک کند.

Modeler Professional تمام قدرت ، سهولت استفاده و انعطاف پذیری رابط کاربری منحصر به فرد “Visual Programming” خود را فراهم می کند و اتصال داده گسترده تر به پایگاه داده های سازمانی را فراهم و امکان پذیر می کند.

 Modeler Professional همچنین سنگ بنای تجزیه و تحلیل کامل پیش بینی قدرت سازمانی است که اجازه اضافه کردن سرور Modeler را می دهد. دسترسی به قابلیت هایی مانند SQL push back و In Database mining.

انواع IBM SPSS Modeler

IBM SPSS Modeler Premium

IBM SPSS Modeler Premium نسخه نسخه Modeler Professional است.

علاوه بر الگوریتم های پیشرفته ، دستکاری داده ها و تکنیک های آماده سازی ارائه شده در نسخه استاندارد Professional ، Modeler Premium قابلیت های اضافی مانند متن تجزیه و تحلیل برای تجزیه و تحلیل منابع داده های غیر ساختاری مانند نظرات مشتری ، وبلاگ ها ، خوراک RSS و اسناد در قالب متن های مختلف را فراهم می کند.

Modeler Premium همچنین شامل Entity Analytics است که بر بهبود انسجام و ثبات داده های فعلی با حل و فصل مشکلات هویت در خود سوابق تمرکز دارد.

 هویت می تواند هویت فردی ، سازمانی یا هر موجود دیگری باشد که ممکن است ابهامی برای آن وجود داشته باشد. وضوح هویت می تواند اطلاعات حیاتی را در زمینه هایی مانند مدیریت ارتباط با مشتری ، کشف تقلب و امنیت فراهم کند.

سرانجام ، Modeler Premium همچنین شامل تجزیه و تحلیل شبکه اجتماعی است که ممکن است برای شناسایی رهبران تأثیرگذار در یک شبکه اجتماعی استفاده شود.

علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل شبکه اجتماعی افرادی را که بیشتر تحت تأثیر سایر شرکت کنندگان شبکه قرار دارند ، شناسایی می کند.

چنین بینشی اضافی ممکن است اطلاعات مهمی را ارائه دهد تا مدل های موجود را بسیار تقویت کند. IBM SPSS Modeler Premium در هر دو نسخه دسکتاپ کلاینت و سرور در دسترس است.

Modeler Premium با مزایای Modeler Professional همراه است و حتی دامنه وسیع تری از گزینه های تحلیلی ، رویکردها و توانایی کار با داده های بدون ساختار (متنی) را در بر می گیرد.

انواع IBM SPSS Modeler
انواع IBM SPSS Modeler

IBM SPSS Modeler Gold

IBM SPSS Modeler Gold جامع ترین و پیچیده ترین نسخه از خانواده Modeler است. Modeler Gold قابلیت Modeler Premium را گسترش می دهد تا یک پلتفرم مدل سازی و استقرار تحلیل پیش بینی کامل مبتنی بر سرور ارائه دهد.

 Modeler Gold شامل بستر خدمات همکاری و استقرار IBM SPSS برای امکان اشتراک و اداره دارایی های اصلی تحلیلی در کل شرکت و همچنین امتیاز دهی به مدل ها و ادغام با سایر محصولات IBM و سیستم های عملیاتی است.

 با استفاده از مدیریت تصمیم گیری IBM SPSS ، Modeler Gold قادر است قوانین کسب و کار ، مدل های پیش بینی و بهینه سازی را به منظور اتوماسیون و بهینه سازی تصمیمات روزمره کسب و کار ترکیب کند.

با توانایی پشتیبانی از فرایندهای استقرار ، برای کل سازمان خود معماری تجزیه و تحلیل پیش بینی و تجویزی جامع را تنظیم کنید.

مدل های پیش بینی را مستقیماً در فرایندهای کاری خود بسازید و به کار گیرید تا افراد و سیستم ها بتوانند گزینه های صحیح را انتخاب کرده و هر بار تصمیم بهینه بگیرند.

 مدیریت تصمیم گیری تحلیلی ترکیبی از تجزیه و تحلیل پیش بینی شده با قوانین ، امتیازدهی و بهینه سازی در فرایندهای سازمان و سیستم های عملیاتی شما است تا اقدامات پیشنهادی را دقیقاً در نقطه درست هر فرآیند ارائه دهد.

 SPSS Modeler Gold در Cloud نیز موجود است ، این قابلیت ها به عنوان سرویس اشتراک ماهانه تحت وب در دسترس است.

انواع IBM SPSS Modeler
انواع IBM SPSS Modeler
نرم افزار SPSS چیست؟ برای آشنایی با IBM SPSS Modeler کلیک کنید.

پیام بگذارید

پشتیبانی 24 ساعته آنلاین